Zavrieť

Porady

Nedoručená fa

Prosím súrne o radu. Práve sme s naším odberateľom zistili, že jedna faktúra od nás z decembra 2005 im chýba, jednoducho ju neevidujú. Je tu nejaká možnosť nápravy bez dodatočného dp dph??
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

    Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac Zita5
    .lena.
    Prosím súrne o radu. Práve sme s naším odberateľom zistili, že jedna faktúra od nás z decembra 2005 im chýba, jednoducho ju neevidujú. Je tu nejaká možnosť nápravy bez dodatočného dp dph??
    Na ich písomné požiadanie vystavíte opis faktúry , predpokladám , že vy DPH máte odvedenú v roku 2005. U odberateľa výška DPH bude nedaňovým výdavkom , alebo to bude riešiť cez DDP .


    Ale čo robil odberateľ 12 mesiacov , ako to že na to neprišiel ? Určite im nemohla sedieť uzávierka v roku 2005 .
    Naposledy upravil Zita5 : 25.01.07 at 07:53

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    Zita5
    Na ich písomné požiadanie vystavíte opis faktúry , predpokladám , že vy DPH máte odvedenú v roku 2006. U odberateľa výška DPH bude nedaňovým výdavkom , alebo to bude riešiť cez DDP .


    Ale čo robil odberateľ 12 mesiacov , ako to že na to neprišiel ? Určite im nemohla sedieť uzávierka v roku 2005 .
    Zitka oprav si ten rok 2006 na 2005.

    ALBO je offline (nepripojený) ALBO

    ALBO
    Zita5
    2005. U odberateľa výška DPH bude nedaňovým výdavkom , alebo to bude riešiť cez DDP .
    prečo? nemal fa, obdrží fa.

    Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

    Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac Zita5
    ALBO
    prečo? nemal fa, obdrží fa.

    Ja som uviedla obe možnosti , je na podnikateľskom subjekte ako sa rozhodne , ak by sa jednalo o bezvýznamnú sumu , tak vieme , že niekedy to DDP nie je ani potrebné robiť .

    Ale na druhej strane , to že nemal fa /mal by mať prinajmenšom DL/ .....sa mi zdá nepravdepodobné . Čo ak je to len výhovorka .....z dôvodu upomienky dodávateľa za nezaplatenie fa. Aj s tým sme sa stretli a môže to byť aj celkom pravdepodobné .

    Ale tu sa musí vyjadriť zadávateľ otázky .
    Naposledy upravil Zita5 : 25.01.07 at 08:04

    .lena. je offline (nepripojený) .lena.

    .lena.
    Zita5
    Na ich písomné požiadanie vystavíte opis faktúry , predpokladám , že vy DPH máte odvedenú v roku 2005. U odberateľa výška DPH bude nedaňovým výdavkom , alebo to bude riešiť cez DDP .


    Ale čo robil odberateľ 12 mesiacov , ako to že na to neprišiel ? Určite im nemohla sedieť uzávierka v roku 2005 .
    No v podstate nemal ako na to prísť keďže odsúhlasenie zostatkov som neposielala (bohužial ledva stíham účtovať).
    Len sa obávam, že s tým nebudú súhlasiť keďže dph je skoro 10tis. Keby to bolo aspoň z r.2006. A bol by problém, keby som ju stornovala a vystavila novú? My vedieme jednoduché účt.

    Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

    Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac Zita5
    .lena.
    No v podstate nemal ako na to prísť keďže odsúhlasenie zostatkov som neposielala (bohužial ledva stíham účtovať).
    Len sa obávam, že s tým nebudú súhlasiť keďže dph je skoro 10tis. Keby to bolo aspoň z r.2006. A bol by problém, keby som ju stornovala a vystavila novú? My vedieme jednoduché účt.
    Ešte ak môžeš , čo ste mu dodávali ? Ak teda nemal na to ako prísť ?

    .lena. je offline (nepripojený) .lena.

    .lena.
    Zita5
    Ešte ak môžeš , čo ste mu dodávali ? Ak teda nemal na to ako prísť ?
    Tlačíme pre nich, majú toho u nás naozaj veľa, zákazku si pamatajú aj ju uznávajú ale nemajú ju nijako vedenú.

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    .lena.
    Tlačíme pre nich, majú toho u nás naozaj veľa, zákazku si pamatajú aj ju uznávajú ale nemajú ju nijako vedenú.
    Ostáva už iba poslať opis fa.

    Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

    Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac Zita5
    .lena.
    Tlačíme pre nich, majú toho u nás naozaj veľa, zákazku si pamatajú aj ju uznávajú ale nemajú ju nijako vedenú.

    Pri odovzdaní zákazky z Vašej firmy , museli podpísať DL . Ak sú sprostredkovatelia tlače , tak zákazku predajom postúpili ďalej . Ale to už my nebudeme riešiť .


    Ja by som videla schodnú cestu tým, že im vystavíte OPIS FA , a odber.podá DDP, lebo 10 000,- je slušná suma .

    .lena. je offline (nepripojený) .lena.

    .lena.
    Tweety
    Ostáva už iba poslať opis fa.
    ok. Ďakujem moc za odpovede. A aký je možný postup u odberateľa? Môže si uplatniť dph keď fakt. dostane len teraz? A keďže je to fa z r.05 ale podľa mňa v nie významnej sume, môže o nej účtovať v r.06?

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    .lena.
    ok. Ďakujem moc za odpovede. A aký je možný postup u odberateľa? Môže si uplatniť dph keď fakt. dostane len teraz? A keďže je to fa z r.05 ale podľa mňa v nie významnej sume, môže o nej účtovať v r.06?
    Ak si chce uplatniť odpočet dph do roku 05, podá dodatočné DP a uplatní si odpočet dph, ale náklad nebude daňovo uznaným v roku 2006.
    Naposledy upravil Tweety : 25.01.07 at 09:15 Dôvod: slovosled

    .lena. je offline (nepripojený) .lena.

    .lena.
    Tweety
    Ak si chce uplatniť odpočet dph, podá dodatočné DP a uplatní si odpočet dph, ale náklad nebude daňovo uznaným v roku 2006.
    Práve som sa dohodla s odberateľom že im pošlem opis a oni si s tým už nejako poradia. Účtovníčka z ich firmy spomínala že raz jej takúto stratenú faktúru z min.roku daňová kontrola vyhodila takže ako vravíte, nie náklad r.2006. Ďakujem veľmi pekne za reakcie, zase som múdrejšia

    ALBO je offline (nepripojený) ALBO

    ALBO
    .lena.
    Práve som sa dohodla s odberateľom že im pošlem opis a oni si s tým už nejako poradia. Účtovníčka z ich firmy spomínala že raz jej takúto stratenú faktúru z min.roku daňová kontrola vyhodila takže ako vravíte, nie náklad r.2006. Ďakujem veľmi pekne za reakcie, zase som múdrejšia
    Faktúra nie je náklad roku 2006 to je pravda , je roku 2005 - t.j. cena bez DPH.
    Ale nárok na odpočet bude mať teraz, keď obdrží ten opis dokladu (načo dodatočné, načo nedaňové náklady).
    Nedaňový náklad= cena bez DPH a je daňový do roku 2005

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.