Zavrieť

Porady

kurzový rozdiel pri úhrade fa

Potreboval by som poradiť, či kurzový rozdiel pri úhrade napr. EUR fa mám zaúčtovať cez interný doklad alebo môžem priamo nakontovať na pokladničný (alebo bank. výpis): 563/311?
Teda úhrada 211/311 a následne kurzový rozdiel 563/311 na pokladničný(resp. bank. výpis) alebo musím vystaviť ID na 563/311?

ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    martinius je offline (nepripojený) martinius

    martinius
    Kirk
    Potreboval by som poradiť, či kurzový rozdiel pri úhrade napr. EUR fa mám zaúčtovať cez interný doklad alebo môžem priamo nakontovať na pokladničný (alebo bank. výpis): 563/311?
    Teda úhrada 211/311 a následne kurzový rozdiel 563/311 na pokladničný(resp. bank. výpis) alebo musím vystaviť ID na 563/311?

    ďakujem
    Na pokladničný doklad dávaš 211/311, kurzový rozdiel predsa ako píšeš, účtuješ ná 563/311,tak neviem,ako by si ho chcel naúčtovať cez PD.

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    Pri odberateľských fa to robím cez ID - priložím kópiu výpisu, na ktorom vyznačím, že ktorá je to úhrada.
    A kurzový zisk účtuje priamo cez bankový výpis

    Napr. fa. 10.000,-
    úhrada 10.250,- 221/311 10.000,-
    221/663 250,-

    martinius je offline (nepripojený) martinius

    martinius
    smith
    Pri odberateľských fa to robím cez ID - priložím kópiu výpisu, na ktorom vyznačím, že ktorá je to úhrada.
    A kurzový zisk účtuje priamo cez bankový výpis

    Napr. fa. 10.000,-
    úhrada 10.250,- 221/311 10.000,-
    221/663 250,-
    Ten kurzový zisk by si mal účtovať cez 311/663,inak ti ostane odberateľ ako otvorená položka.Takto dodržíš aj oceňovanie podľa zákona o účtovníctve.

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    Kirk
    Potreboval by som poradiť, či kurzový rozdiel pri úhrade napr. EUR fa mám zaúčtovať cez interný doklad alebo môžem priamo nakontovať na pokladničný (alebo bank. výpis): 563/311?
    Teda úhrada 211/311 a následne kurzový rozdiel 563/311 na pokladničný(resp. bank. výpis) alebo musím vystaviť ID na 563/311?

    ďakujem
    KR vznikajú priamo pri úhradach pohľ., alebo záv. Z vytvoreného KR musí byť zápis.( mne to soft urobí automaticky) Ak naúčtuješ tak, ako píšeš, t.j. priamo pri úhrade, je to správny spôsob účtovania.

    Kirk je offline (nepripojený) Kirk

    Kirk
    Tweety
    KR vznikajú priamo pri úhradach pohľ., alebo záv. Ak naúčtuješ tak, ako píšeš, t.j. priamo pri úhrade, je to správny spôsob účtovania.
    Takže aj ten zápis 563/311 môžem napísať na PD alebo na výpis?Je to zvláštne.

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    Kirk
    Takže aj ten zápis 563/311 môžem napísať na PD alebo na výpis?Je to zvláštne.
    Nie je to zvláštne, je to obvyklý postup účtovania. Ak je úhrada cez BV, na protokole zo zaúčtovania BV, pri úhrade fa, je jeden zápis zo zaúčtovania KR 563,alebo 663 oproti pohľ. alebo záv. Ten istý postup je byť aj pri úhrade v hotovosti.

    Kirk je offline (nepripojený) Kirk

    Kirk
    Tweety
    Nie je to zvláštne, je to obvyklý postup účtovania. Ak je úhrada cez BV, na protokole zo zaúčtovania BV, pri úhrade fa, je jeden zápis zo zaúčtovania KR 563,alebo 663 oproti pohľ. alebo záv. Ten istý postup je byť aj pri úhrade v hotovosti.
    Aký protokol máš namysli - myslíš tým bankový výpis?

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    Kirk
    Aký protokol máš namysli - myslíš tým bankový výpis?
    Protokol- IUD zo zaúčtovania BV.
    Naposledy upravil Tweety : 25.01.07 at 11:09

    kurzový rozdiel pri úhrade fa

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.