Zavrieť

Porady

Materská dovolenka a daňový bonus

Mám zamestnankyňu, ktorá v mesiaci jún odišla na materskú dovolenku. Jej príjem je okolo 60.000,-, takže má nárok na DB za celý rok. Prosím Vás o radu..
1. Môžem jej urobiť ročné zúčtovanie dane, či si musí podať daňové priznanie ?
2. Ak jej môžem, vyplatím je celoročný bonus na prvé dieťa a na druhé jej môžem doplatiť od dátumu narodenia, keď mi túto skutočnosť vo vyhlásení neuviedla ?
Ďakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    petacuckova
    Mám zamestnankyňu, ktorá v mesiaci jún odišla na materskú dovolenku. Jej príjem je okolo 60.000,-, takže má nárok na DB za celý rok. Prosím Vás o radu..
    1. Môžem jej urobiť ročné zúčtovanie dane, či si musí podať daňové priznanie ?
    2. Ak jej môžem, vyplatím je celoročný bonus na prvé dieťa a na druhé jej môžem doplatiť od dátumu narodenia, keď mi túto skutočnosť vo vyhlásení neuviedla ?
    Ďakujem.
    1. RZD jej môžeš urobiť, ak o to požiada do 15.2.06, inak si musí podať sama DP
    2. Dostane bonus na prvé dieťa, v RZ si douplatní na to druhé, od mesiaca, v ktorom sa narodilo.

    jankasm je offline (nepripojený) jankasm

    jankasm
    petacuckova
    Mám zamestnankyňu, ktorá v mesiaci jún odišla na materskú dovolenku. Jej príjem je okolo 60.000,-, takže má nárok na DB za celý rok. Prosím Vás o radu..
    1. Môžem jej urobiť ročné zúčtovanie dane, či si musí podať daňové priznanie ?
    2. Ak jej môžem, vyplatím je celoročný bonus na prvé dieťa a na druhé jej môžem doplatiť od dátumu narodenia, keď mi túto skutočnosť vo vyhlásení neuviedla ?
    Ďakujem.
    1. áno, môžeš jej urobiť ročné zúčtovanie
    2. áno, môžeš jej uplatniť celoročný DB na prvé dieťa (podmienku výšky príjmu splnila) a na druhé dieťa jej môžeš od narodenia, však ona by to mala uviesť v žiadosti, myslím, že k tomu to nepotrebuje mať podpísané vo vyhlásení. (rodný list a podpísaná zmena vo vyhlásení sa podľa mňa týka mesačného uplatňovania DB, ale nič jej to nedá aby ti tú zmenu spätne podpísala vo vyhlásení a doniesla kópiu rodného listu)

    Emwa je offline (nepripojený) Emwa

    Emwa
    Pekny podvecer,
    ak zamestnankyna je na mat.dovolenke od januara 2007, je osamela, teraz pokracuje na rodicovskej dovolenke, ma alebo nema moznost uplatnit si danovy bonus na dieta za rok 2007?
    Vdaka za rady

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    Emwa Pozri príspevok
    Pekny podvecer,
    ak zamestnankyna je na mat.dovolenke od januara 2007, je osamela, teraz pokracuje na rodicovskej dovolenke, ma alebo nema moznost uplatnit si danovy bonus na dieta za rok 2007?
    Vdaka za rady
    A mal zdaniteľný príjem? Ak nie tak má smolu.

    Materská dovolenka a daňový bonus

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.