Zavrieť

Porady

Dobrovoľné nemoc. poistenie

Mám taký príklad.
Momentálne som zamestnaná a idem na materskú dovolenku v marci 2007, pôrod mám v apríli 2007. Ak by som znova otehotnela napr. v júli. Bolo by dobré sa prihlásiť už na dobrovoľné poistenie v tomto roku od januára, alebo by stačilo sa prihlásiť od napr. júna. Bol by rozdiel vo výške budúcej materskej, ktorá by bola v roku 2008?

Stačilo by keby som platila minimálnu výšku napr. do 30.12.2007 a potom by som zrušila a 31.12.2007 sa prihlásila a dala na najvyššiu čiastku. A 1. januára znova znížila na najnižšiu čiastku? Bolo by to najvýhodnejšie?Ďakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    jankasm je offline (nepripojený) jankasm

    jankasm
    Daudula
    Mám taký príklad.
    Momentálne som zamestnaná a idem na materskú dovolenku v marci 2007, pôrod mám v apríli 2007. Ak by som znova otehotnela napr. v júli. Bolo by dobré sa prihlásiť už na dobrovoľné poistenie v tomto roku od januára, alebo by stačilo sa prihlásiť od napr. júna. Bol by rozdiel vo výške budúcej materskej, ktorá by bola v roku 2008?

    Stačilo by keby som platila minimálnu výšku napr. do 30.12.2007 a potom by som zrušila a 31.12.2007 sa prihlásila a dala na najvyššiu čiastku. A 1. januára znova znížila na najnižšiu čiastku? Bolo by to najvýhodnejšie?Ďakujem.
    Áno, prihlásiť sa z minima a na konci decembra odhlásiť a znovu prihlásiť z maxima je najvýhodnejšie. Od 1.1.2008 potom len znovu znížiť na minimum. Materská v roku 2008 bude potom počítaná z maxima.
    Odporúčam prihlásiť sa hneď, nikdy nevieš kedy sa ti podarí otehotnieť, niekedy sa to nedá naplánovať tak ako by človek chcel. Keď sa teraz prihlásiš, budeš platiť z minima nejakých 9 mesiacov, čo bude cca. 270 dní, tak sa potom môžeš kľudne odhlásiť a prihlásiť sa znovu až na konci roka s tým maximálnym VZ.

    Dobrovoľné nemoc. poistenie

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.