Zavrieť

Porady

Ročné zúčtovanie - doklady

Zamestnanec ma požiadal o vykonanie ročného zúčtovania dane za rok 2006. Je u nás zamestnaný od 01. augusta 2006. Priniesol mi potvrdenie od predchádzajúceho zamestnávateľa, ktoré zahŕňa obdobie od januára do apríla 2006 a potvrdenie z úradu práce na dobu jún a júl 2006. V máji bol PN, ale nemám o tom žiadny doklad. Môžem mu spraviť ročné zúčtovanie aj tak? Vopred ďakujem za pomoc.
Usporiadat
katkaj katkaj

katkaj je offline (nepripojený) katkaj

gjana
Zamestnanec ma požiadal o vykonanie ročného zúčtovania dane za rok 2006. Je u nás zamestnaný od 01. augusta 2006. Priniesol mi potvrdenie od predchádzajúceho zamestnávateľa, ktoré zahŕňa obdobie od januára do apríla 2006 a potvrdenie z úradu práce na dobu jún a júl 2006. V máji bol PN, ale nemám o tom žiadny doklad. Môžem mu spraviť ročné zúčtovanie aj tak? Vopred ďakujem za pomoc.
Zamestnanec ti musí v žiadosti o vykonanie zúčtovania uviesť od koľkých iných zamestnávateľov mal príjem. Pokiaľ ti toto číslo sedí s počtom potvrdení tak nie je problém
0 0
MartinSk MartinSk

MartinSk je offline (nepripojený) MartinSk

Tým, že zamestnanec požiada o vykonanie RZD, v žiadosti vyhlasuje, že spĺňa podmienky na vykonanie RZD uvedené v § 38 ods. 1. Ak teda predložil potvrdenia o zdaniteľnej mzde od toľkých zamestnávateľov, koľkých uviedol na žiadosti a zároveň prehlásil, že nemal iné príjmy okrem príjmov zo závislej činnosti, že nemusí si zvyšovať základ dane z dôvodu "zrušenia poistky, účelového sporenia alebo DDS", ktoré si uplatnil v RZD alebo daňovom priznaní v predošlom zdaňovacom období, atď (viď aktuálna žiadosť o RZD na PORADE) tak môžeš RZD vykonať. Je to zodpovednosť daňovníka-zamestnanca, aby posúdil, či môže požiadať zamestnávateľa - platiteľa dane o RZD. Ak žiadosť a doklady k nej sú v poriadku, tak nie je problém.
0 0
gjana gjana

gjana je offline (nepripojený) gjana

Ďakujem, ešte som taký prípad nemala a tak som sa chcela poradiť, no a kde inde ako na porade. Pekný deň.
0 0
ZlaticaB ZlaticaB

ZlaticaB je offline (nepripojený) ZlaticaB

Je to na zodpovednosti zamestnanca-daňovníka, ako píše Martin. Ale ak by si predsa len chcela byť kľudná, tak ja zvyknem v takýchto prípadoch, (ak zamestnancovi chýba nejaký mesiac) pýtať si od neho aj čestné prehlásenie, kde v tom čase bol . (ale to je naozaj len pre pokoj duše). Pretože zamestnanec četne vyhlasuje, že udaje sú správne a pravdive. Tak ako chceš.
0 0
Peterka Peterka

Peterka je offline (nepripojený) Peterka

ZlaticaB
Je to na zodpovednosti zamestnanca-daňovníka, ako píše Martin. Ale ak by si predsa len chcela byť kľudná, tak ja zvyknem v takýchto prípadoch, (ak zamestnancovi chýba nejaký mesiac) pýtať si od neho aj čestné prehlásenie, kde v tom čase bol . (ale to je naozaj len pre pokoj duše). Pretože zamestnanec četne vyhlasuje, že udaje sú správne a pravdive. Tak ako chceš.
Nie som už momentálne schopný niečo nové vymyslieť ale chcem to dať podpísať, nemohla by si mi pomôcť-poslať text čestného prehlásenia.Vopred ďakujem
0 0
rennka rennka

rennka je offline (nepripojený) rennka

Vie mi niekto prosim poradit? Zamestnanec si chce do RZD uplatnit aj nevlastneho syna. Doteraz si ho uplatnovala jeho manzelka, ale od decembra je nezamestnena. Spolu maju jednu dceru. Mozem zamestnancovi do RZD uplatnit DB na obe deti-vlastnu dceru a nevlastneho syna?
Nezamestnanu manzelku asi podla zarobku, alebo sa mylim?
Dakujem za skoru odpoved.
0 0
Lanaj Lanaj

Lanaj je offline (nepripojený) Lanaj

rennka
Vie mi niekto prosim poradit? Zamestnanec si chce do RZD uplatnit aj nevlastneho syna. Doteraz si ho uplatnovala jeho manzelka, ale od decembra je nezamestnena. Spolu maju jednu dceru. Mozem zamestnancovi do RZD uplatnit DB na obe deti-vlastnu dceru a nevlastneho syna?
Nezamestnanu manzelku asi podla zarobku, alebo sa mylim?
Dakujem za skoru odpoved.
Môže si uplatniť aj nevlastného syna - dieťa druhého z manželov. Manželku podľa príjmov - ak mala príjem nižší ako 90 816,-.
0 0
JankaO JankaO

JankaO je offline (nepripojený) JankaO

rennka
Vie mi niekto prosim poradit? Zamestnanec si chce do RZD uplatnit aj nevlastneho syna. Doteraz si ho uplatnovala jeho manzelka, ale od decembra je nezamestnena. Spolu maju jednu dceru. Mozem zamestnancovi do RZD uplatnit DB na obe deti-vlastnu dceru a nevlastneho syna?
Nezamestnanu manzelku asi podla zarobku, alebo sa mylim?
Dakujem za skoru odpoved.

Na základe ustanovení § 33 z o DZP, si môže uplatniť DB na každé vyživované dieťa žijúce v domácnosti s daňovníkom. Za takéto dieťa sa považuje aj dieťa druhého z manželov.

<style>body {font-size: 12pt; font-family: "Times New Roman"; }</style><style> .S0 { Font-family : Times New Roman; Font-size :16; Text-align: Justify; } .S1 { Font-family : Times New Roman; Font-size :16; Text-align: Center; Margin-Top:6pt; Margin-Bottom:6pt; } .S2 { Font-family : Times New Roman; Font-size :16; Text-align: Center; Margin-Top:6pt; Margin-Bottom:6pt; } .S3 { Font-family : Times New Roman; Font-size :16; Text-align: Center; Margin-Top:6pt; Margin-Bottom:6pt; } .S4 { Font-family : Times New Roman; Font-size :16; Text-align: Center; } .S5 { Font-family : Times New Roman; Font-size :16; Text-align: Justify; } .S6 { Font-family : Times New Roman; Font-size :16; Font-weight : Bold; Text-align: Center; Margin-Top:6pt; Margin-Bottom:; } .S7 { Font-family : Times New Roman; Font-size :16; Font-weight : Bold; Text-align: Center; Margin-Top:6pt; Margin-Bottom:0pt; } .S8 { Font-family : Times New Roman; Font-size :16; Font-weight : Bold; Text-align: Center; } .S9 { Font-family : Times New Roman; Font-size :16; Text-align: Justify; margin-left:17pt; } .S10 { Font-family : Times New Roman; Font-size :16; Text-align: Justify; margin-left:35pt; } .S11 { Font-family : Times New Roman; Font-size :16; Text-align: Center; } .S12 { Font-family : Times New Roman; Font-size :16; Font-Style : Italic; } .S13 { Font-family : Times New Roman; Font-size :16; Text-align: Justify; } .S14 { Font-family : Times New Roman; Font-size :16; Font-weight : Bold; Text-align: Center; Margin-Top:6pt; Margin-Bottom:0pt; } .S15 { Font-family : Times New Roman; Font-size :16; Font-weight : Bold; Text-align: Center; } .S16 { Font-family : Times New Roman; Font-size :16; Font-weight : Bold; Text-align: Center; Margin-Top:6pt; Margin-Bottom:; } .S17 { Font-family : Times New Roman; Font-size :14; Text-align: Justify; margin-left:0pt; } .S18 { Font-family : Times New Roman; Font-size :16; Font-Style : Italic; Text-align: Right; } .S19 { Font-family : Times New Roman; Font-size :16; Font-weight : Bold; Text-align: Center; Margin-Top:33pt; Margin-Bottom:33pt; } .S20 { Font-family : Times New Roman; Font-size :16; }</style>§ 33
Daňový bonus
(1) Daňovník, ktorý v zdaňovacom období mal zdaniteľné príjmy podľa § 5 aspoň vo výške 6-násobku minimálnej mzdy<sup>123)</sup> alebo ktorý mal zdaniteľné príjmy podľa § 6 aspoň vo výške 6-násobku minimálnej mzdy<sup>124)</sup> a vykázal základ dane (čiastkový základ dane) z príjmov podľa § 6, môže si uplatniť daňový bonus v sume 6 480 Sk ročne na každé vyživované dieťa žijúce v domácnosti s daňovníkom;<sup>57)</sup> prechodný pobyt dieťaťa mimo domácnosti<sup>57)</sup> nemá vplyv na uplatnenie tohto daňového bonusu. O sumu daňového bonusu sa znižuje daň.



Nezdaniteľnú časť základu dane si môže uplatniť podľa § 11 zák. o DZP aj na manželku, ak nemá vlastný príjem
<style> body {font-size: 12pt; font-family: "Times New Roman"; }</style><style> .S0 { Font-family : Times New Roman; Font-size :16; Text-align: Justify; } .S1 { Font-family : Times New Roman; Font-size :16; Text-align: Center; Margin-Top:6pt; Margin-Bottom:6pt; } .S2 { Font-family : Times New Roman; Font-size :16; Text-align: Center; Margin-Top:6pt; Margin-Bottom:6pt; } .S3 { Font-family : Times New Roman; Font-size :16; Text-align: Center; Margin-Top:6pt; Margin-Bottom:6pt; } .S4 { Font-family : Times New Roman; Font-size :16; Text-align: Center; } .S5 { Font-family : Times New Roman; Font-size :16; Text-align: Justify; } .S6 { Font-family : Times New Roman; Font-size :16; Font-weight : Bold; Text-align: Center; Margin-Top:6pt; Margin-Bottom:; } .S7 { Font-family : Times New Roman; Font-size :16; Font-weight : Bold; Text-align: Center; Margin-Top:6pt; Margin-Bottom:0pt; } .S8 { Font-family : Times New Roman; Font-size :16; Font-weight : Bold; Text-align: Center; } .S9 { Font-family : Times New Roman; Font-size :16; Text-align: Justify; margin-left:17pt; } .S10 { Font-family : Times New Roman; Font-size :16; Text-align: Justify; margin-left:35pt; } .S11 { Font-family : Times New Roman; Font-size :16; Text-align: Center; } .S12 { Font-family : Times New Roman; Font-size :16; Font-Style : Italic; } .S13 { Font-family : Times New Roman; Font-size :16; Text-align: Justify; } .S14 { Font-family : Times New Roman; Font-size :16; Font-weight : Bold; Text-align: Center; Margin-Top:6pt; Margin-Bottom:0pt; } .S15 { Font-family : Times New Roman; Font-size :16; Font-weight : Bold; Text-align: Center; } .S16 { Font-family : Times New Roman; Font-size :16; Font-weight : Bold; Text-align: Center; Margin-Top:6pt; Margin-Bottom:; } .S17 { Font-family : Times New Roman; Font-size :14; Text-align: Justify; margin-left:0pt; } .S18 { Font-family : Times New Roman; Font-size :16; Font-Style : Italic; Text-align: Right; } .S19 { Font-family : Times New Roman; Font-size :16; Font-weight : Bold; Text-align: Center; Margin-Top:33pt; Margin-Bottom:33pt; } .S20 { Font-family : Times New Roman; Font-size :16; }</style>
§ 11
Nezdaniteľné časti základu dane
(1) Základ dane sa znižuje o nezdaniteľné časti, ktorými sú:
a) suma zodpovedajúca 19,2-násobku sumy životného minima<sup>64)</sup> platného k 1. januáru príslušného zdaňovacieho obdobia ročne na daňovníka,
b) suma zodpovedajúca 19,2-násobku sumy životného minima<sup>64)</sup> platného k 1. januáru príslušného zdaňovacieho obdobia ročne na manželku (manžela) žijúcu s daňovníkom v domácnosti,<sup>57)</sup> ak nemá vlastný príjem v príslušnom zdaňovacom období; ak má vlastný príjem v príslušnom zdaňovacom období nepresahujúci túto sumu ročne, nezdaniteľná časť základu dane je rozdiel medzi touto sumou a vlastným príjmom manželky (manžela); do vlastného príjmu sa nezahŕňa daňový bonus podľa § 33, zvýšenie dôchodku pre bezvládnosť, štátne sociálne dávky<sup>43)</sup> a štipendium poskytované študujúcim sústavne sa pripravujúcim na budúce povolanie,<sup>125)</sup>
0 0
brm brm

brm je offline (nepripojený) brm

živnostník
Peterka
Nie som už momentálne schopný niečo nové vymyslieť ale chcem to dať podpísať, nemohla by si mi pomôcť-poslať text čestného prehlásenia.Vopred ďakujem
napríklad: prehlasujem že v období od - do...som bol dobrovoľne nezamestnaný a nemal som žiaden zdaniteľný príjem....
0 0
Ľuba Ľuba

Ľuba je offline (nepripojený) Ľuba

Ak zamestnankyňa "nevie" zdokladovať príjem za 01-03/06, nakoľko zamestnávateľ zanikol, stačí ak nasčíta príjem a odvody z výplatných pások ?
0 0
drobeceva drobeceva

drobeceva je offline (nepripojený) drobeceva

Ahojte, poraďáci,
zamestnanec mi doniesol k vykonaniu ročného zúčtovania potvrdenie o členskom vklade - poč.stav, vklad, konečný stav, úrok, daň. Stretávam sa s týmto po prvýkrát. Čo s tým? Prosím, poraďte. Môžem vôbec urobiť RZ?
0 0
drobeceva drobeceva

drobeceva je offline (nepripojený) drobeceva

Prosím, posúvam svoju otázku, asi bola prehľadnutá. Díky
0 0
liba2 liba2

liba2 je offline (nepripojený) liba2

drobeceva
Ahojte, poraďáci,
zamestnanec mi doniesol k vykonaniu ročného zúčtovania potvrdenie o členskom vklade - poč.stav, vklad, konečný stav, úrok, daň. Stretávam sa s týmto po prvýkrát. Čo s tým? Prosím, poraďte. Môžem vôbec urobiť RZ?
Asi chce vrátiť daň zaplatenú kdesi... Ak nemá u vás uplatnenú za rok 2006 celú nezdaniteľnú čiastku, potom by si mohol uplatniť aj túto zaplatenú daň na vrátenie. Takúto žiadosť nemôžeš prijať, musí si podať sám DP na DU.
0 0
d956 d956

d956 je offline (nepripojený) d956

Robím prvý rok ročné zúčtovanie. Mala som jedného zametnanca a 2 birágdnikov. Ročné hlásenie o vyúčtovaní dane som vytlačila - je potrebné k nemu priložiť na DÚ prílohy:- ročné zúčtovanie a potvrdenie o zaplataení dane?
Ďakujem za pomoc, Erika
0 0
katkaj katkaj

katkaj je offline (nepripojený) katkaj

d956
Robím prvý rok ročné zúčtovanie. Mala som jedného zametnanca a 2 birágdnikov. Ročné hlásenie o vyúčtovaní dane som vytlačila - je potrebné k nemu priložiť na DÚ prílohy:- ročné zúčtovanie a potvrdenie o zaplataení dane?
Ďakujem za pomoc, Erika
k ročnému hláseniu nič neprikladáš
0 0
d956 d956

d956 je offline (nepripojený) d956

Je to hlúpa otázka, ale ja ako zamestnávateľ musím podať za zamestnanca daňové priznanie a k nemu priložiť ročné zúčtovanie preddavkov na daň?/požiadal ma o ročné zúčtovanie/
0 0
katkaj katkaj

katkaj je offline (nepripojený) katkaj

d956
Je to hlúpa otázka, ale ja ako zamestnávateľ musím podať za zamestnanca daňové priznanie a k nemu priložiť ročné zúčtovanie preddavkov na daň?/požiadal ma o ročné zúčtovanie/
Ty ako zamestnávateľ robíš len ročné zúčtovanie. Pokiaľ má zamestnanec povinnosť si robiť DP tak toto si robí sám
0 0
brm brm

brm je offline (nepripojený) brm

živnostník
pracovníkovi, ktorý ma požiadal o vykonanie zúčtovania, predchádzajúci zamestnávateľ nechce vydať potvrdenie...vraj už jeden dostal...dotyčný je cudzinec a nemá potuchy čo a kedy dostal...ako mám postupovať aby som vydolovala z niekoho to potvrdenie?
0 0
d956 d956

d956 je offline (nepripojený) d956

Ak zamestnanec nemá povinnosť podávať DP, ročné zúčtovanie iba založím do personalistiky a hotovo?
Naposledy upravil d956 : 06.02.07 at 08:17
0 0
ALDA ALDA

ALDA je offline (nepripojený) ALDA

stará mama, matka, manželka
brm
pracovníkovi, ktorý ma požiadal o vykonanie zúčtovania, predchádzajúci zamestnávateľ nechce vydať potvrdenie...vraj už jeden dostal...dotyčný je cudzinec a nemá potuchy čo a kedy dostal...ako mám postupovať aby som vydolovala z niekoho to potvrdenie?
Tak nech ho prefotia a pošlú, skús im zavolať. Ja odovzdávam odchádzajúcim pracovníkom všetky doklady s podpisom o prevzatí a stáva sa, že ich žiadajú ešte raz, vraj stratili, no čo už s nimi, podľa mňa sa im nechce hľadať. Aj včera som riešila jedného lajdáka.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať