Zavrieť

Porady

Horúčka

Som alergik na množstvo liekov. Vie niekto osvedčený recept na zníženie teploty, resp. horúčky? Sprchu aj kúpeľ som už vyskúšala.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Janka6685 je offline (nepripojený) Janka6685

    mladá začínajúca podnikateľka - účtovníčka, mzdárka, ktorá potrebuje poradiť a ak to bude možné, rada poradím aj ja ...viac Janka6685
    Fany
    Som alergik na množstvo liekov. Vie niekto osvedčený recept na zníženie teploty, resp. horúčky? Sprchu aj kúpeľ som už vyskúšala.
    Zabaľ sa do periny a vypotíš to. Skús si dávať na čelo uterák namočený v studenej vode.

    Nech ťa to čoskoro prejde

    riordan je offline (nepripojený) riordan

    riordan
    My máme, trochu alkoholický recept, ale funguje. Horúci čaj s domácou slivkou. A potom spať.

    misolga je offline (nepripojený) misolga

    misolga
    Do studenej vody si nalej ocot a namočené obklady prilož na čelo, zápästie a môžeš si potierať chodidlá.Zaberá to mne aj môjmu 5 ročnému synovi.Z múdrej knižky som vyčítala že ocot sťahuje horúčky, ukľudňuje narazeniny končatín, pôsobí proti plesniam a je výborný pri poštípaní hmyzom.

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    Fany
    Som alergik na množstvo liekov. Vie niekto osvedčený recept na zníženie teploty, resp. horúčky? Sprchu aj kúpeľ som už vyskúšala.
    Teplotu znižujú aj čučoriedky, čierne ríbezle. Ak máš doma zavárané, tak iba otvoriť kompótik a môžeš čakať účinky.

    oluska_1 je offline (nepripojený) oluska_1

    oluska_1
    U nás pomáha aj bazový a lipový čaj, prípadne egrešový kompót. Skoré uzdravenie.

    judita1971 je offline (nepripojený) judita1971

    judita1971
    keď deti majú teplotu,pijú šťavu z černíc - zaberá. Hoci lieky nezaberú toto zaberie. Ak sú vyššie nad 39 tak zábaly ale nie na celé telo, alebo dávam do dlaní pokrájaný citrón, spolu to zaberá. Hlavne veľa tekutín, aby si nebola dehydrovaná.
    Naposledy upravil judita1971 : 26.01.07 at 22:37 Dôvod: doplnenie

    Saisa je offline (nepripojený) Saisa

    rešpektujem všetko a všetkých a zároveň požadujem to isté ...viac Saisa
    Tak to sme už dve.Skús pri vysokej horúčke 2 tbl.parelenu,veľa tekutín a na čelo a končatiny studený obklad.Mne to vždy pomôže, a do polhodiny teplota stále ustúpi.Držím palce nech sa Ti to osvedčí...

    tiny77 je offline (nepripojený) tiny77

    z malickosti sa sklada svet. ...viac tiny77
    judita1971
    keď deti majú teplotu,pijú šťavu z černíc - zaberá. Hoci lieky nezaberú toto zaberie. Ak sú vyššie nad 39 tak zábaly ale nie na celé telo, alebo dávam do dlaní pokrájaný citrón, spolu to zaberá. Hlavne veľa tekutín, aby si nebola dehydrovaná.
    piť šťavu z černíc, z kyslej kapusty, čučoriedok.
    zabalit sa do mokrej plachty, prikryt sa suchou plachtou,
    do dlani a na spodok chodidiel previazat vreckovkou hrubsie kolieska citronu,
    (vitamin c sa vstrebe a stiahne teplotu - babi hovorievala, pomaha to)
    ALPOU natierat clenky, chodidlá, spánkovú oblast.

    ( pozor na priame máčanie nôh v octe - ocot je sice vybornym liekom v roznych oblastiach, ale vonkajsie intenzivne uzívanie zmakcuje kosti. Uz nám octan hlinity ani pri opuchu neodporucali. Skor lad.)

    Teplota je vraj fajn. (samozrejme ak netrva 2 tyzdne ). Nicia sa pri nej virusy. A telo tak má moznost bojovat s chorobou samo. Do 38° sa uz ani paraleny neodporucaju. Po 39° zabaly, sprcha. Ale hold, ja nie som dr.

    Prajem skore uzdravenie.
    -----<----@

    Kolenčík je offline (nepripojený) Kolenčík

    Kolenčík
    Ak tá horúčka je aj so zimnicou, tak treba jesť kysle pomaranče. Je dobré aj to zabalenie do mokrej plachty a na 2 hodiny uložiť do postele. v pol šálke teplej vody rozpustiť 1 pol. lyžicu soli, naliať troška na dlaň a vdychovať 6 x denne.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.