Zavrieť

Porady

pausalne vydavky

mam uctovat pausalne vydavky ale bolo mi povedane ze to je obmedzene prijmami a ked to prekroci nejaku hranicu prijmov ze uz sa plati dan.je to tak?dakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Denisa je offline (nepripojený) Denisa

    optimista Denisa
    Hranica tam nie je. ide o to čo Ti lepšie vychádza: paušál alebo evidovať výdavky. Pozri §6 ods 10.

    Muška je offline (nepripojený) Muška

    Muška
    Hranicou by som to síce nenazvala, ale pravdepodobne si dostal informáciu, že ak dosiahneš 1,5 mil. za 12 kalendárnych mesiacov , tak sa staneš platiteľ DPH. A ak budeš platiteľ DPH CELÉ zdaňovacie obdobie , tak nemôžeš mať paušálne výdavky, ak si iba ČASŤ roka platiteľ DPH, tak môžeš použiť paušálne výdavky.

    Muška je offline (nepripojený) Muška

    Muška
    príjem 310000
    výdaj - 124000 /40 % paušálne výdavky/
    uhradené poistné na ZP a SP v roku - ........../presne koľko si v roku 2006 uhradil/
    odpočet na daňovníka - 90816
    ak si mal DDS, alebo životné - 12000,-

    a čo zostane , tak z toho platíš daň

    Muška je offline (nepripojený) Muška

    Muška
    Po dobu paušálnych výdavkov vedieš:
    Daňovník počas uplatňovania výdavkov týmto spôsobom je povinný
    viesť evidenciu o príjmoch v časovom slede, o zásobách a o pohľadávkach.

    ZuzanaP je offline (nepripojený) ZuzanaP

    :-D ZuzanaP
    Ja som už aj počula od jedného živnostníka, ktorý si tiež uplatňuje pauš. výdavky, že si dáva pozor na príjem za rok do Sk 500 000,--, lebo potom by platil vysoké odvody. Neprepočítavala som to, len ma to napadlo po prečítaní si predch. príspevkov.

    Johanka je offline (nepripojený) Johanka

    Johanka
    ... čo som už ja všeličo počula od podnikateľov. Čo sú to vysoké odvody? Niekto vzdychá ak má platiť z minima, inému nevadí ani maximum ...
    Nepočúvajte, čo vymýšľajú večer pri pive a hlavne nerobte z toho unáhlené závery.

    ZuzanaP je offline (nepripojený) ZuzanaP

    :-D ZuzanaP
    to bol len poznatok od niekoho a nebol povedaný ani pri pive, a myslel tým odvody z minima

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.