Zavrieť

Porady

Živnosť

Dobrý deň.
Prosím Vás vedel by mi niekto poradiť? V súčastnosti som zamestnaná v maklérskej spoločnosti, ale uvažujem že by som vykonávala túto prácu na živnosť.Čo všetko to obnáša? Mohla by som si uplatňovať paušálnu daň? Aké odvody by som musela platiť?
Ďakujem.
Táňa
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Ofélia je offline (nepripojený) Ofélia

    Ofélia
    Pokiaľ už ste registrovaná v NBS tak ZP aj SP vás považuje za szčo bez živnosti. Máte také isté povinnosti ako živnostník, tak že keby ste si otvorili aj živnosť bol by to len doplnok ku vašej zmluve, pretože už teraz ste určite vedená na DÚ máte DIČ, zahlásená v ZP, lebo tam už od 1. 10. 2006 považuju zmluvy o sprostretkovaní poistenia a zaistenia za licencie. No a SP na základe registra z NBS vás tiež považuje za szčo. Paušálnu výdavky
    40 % + odvody do ZP a SP môžete využívať teraz aj ako szčo.

    Johanka je offline (nepripojený) Johanka

    Johanka
    T1971
    Dobrý deň.
    Prosím Vás vedel by mi niekto poradiť? V súčastnosti som zamestnaná v maklérskej spoločnosti, ale uvažujem že by som vykonávala túto prácu na živnosť.Čo všetko to obnáša? Mohla by som si uplatňovať paušálnu daň? Aké odvody by som musela platiť?
    Ďakujem.
    Táňa
    Tak toto je tri v jednom .
    V prvom rade si musíš pozrieť v Živnostenskom zákone (prílohy), či činnosť , ktorú chceš vykonávať spadá pod Živnostenský zákon.
    Zákon je tu http://www.porada.sk/f89-zakony.html
    Paušálna daň už neexistuje, asi si myslela paušálne výdavky. K tým pozri tu [SEARCH]paušálne výdavky[/SEARCH].
    Od začiatku činnosti si povinná platiť zdravotné poistenie. Povinnosť platiť sociálne poistenie sa bude posudzovať až po podaní prvého daňového priznania. Môžeš si však platiť doborovoľne.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.