Zavrieť

Porady

rozpočtove organizacie

Viete mi niekto v skratke vysvetliť základné rozdiely medzi účtovníctvom neziskových organizácii a klasickým účtovníctvom? Ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Nike je offline (nepripojený) Nike

    Nike
    Iná účtovná osnova, rozdeľovanie výnosov a nákladov na daňové a nedaňové. Ale rozpočtové organizácie a neziskové organizácie je rozdiel.

    koalko je offline (nepripojený) koalko

    koalko
    Je toho hodne hlavne iná účtovná osnova. Máme rôzne druhu neziskových organizácií - rozpočtovky, príspevkové, občianske združenia, nadácie, správa bytov a pritom každá jedna má nejaký rozdiel v účtovaní treba zistiť presne o akú spoločnosť ide podľa toho vybrať postupy účtovania buď v JU alebo PU. Takže tak jednoducho sa to nedá povedať. A potom čo sa týka daní, DPH tam je to trochu zložitejšie ale to už je o inom.

    eterna je offline (nepripojený) eterna

    eterna
    VIETE MI PROSIM POVEDAT POSTUPY UCTOVANIA V NEZISKOVEJ ORGANIZACII IDE O ZDRUZENIE .DAKUJEM

    horan je offline (nepripojený) horan

    horan
    Nike
    Iná účtovná osnova, rozdeľovanie výnosov a nákladov na daňové a nedaňové. Ale rozpočtové organizácie a neziskové organizácie je rozdiel.
    Ja by som potrebovala poradiť nejakú odb. literatúru pre rozpočtové organizácie, kto ich vydáva a tiež účtovné súvsťažnosti. Nejaké som našla v Poradcovi, ale ešte z roku Páne.

    PORADA PROSÍM PORAĎ!

    Simi233 je offline (nepripojený) Simi233

    Simi233
    Nevie niekto poradiť, kde by som našla účtovnú osnovu pre neziskové organizácie. Alebo aspoň v skratke, aké sú rozdiely.

    horan je offline (nepripojený) horan

    horan
    Vidím, že rozpočtovkám sa tu venuje pomerne málo ľudí. Aj ja v tejto oblasti iba začínam. Po svojej predchodkyni som zdedila "Účtovné súvsťažnosti - verená správa" od Miriam Majorovej vydané v r.2004
    v Poradcovi. Ak niekto vie o niečom aktuálnejšom, nech nám poradí.

    rozpočtove organizacie

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.