Zavrieť

Porady

Granty z EU

Ahojte, potrebovala by som radu, pretože len začínam s účtovaním v no. Sme organizácia, ktorá získava,a následne prerozdeľuje granty z EU v oblasti školstva. Momentálne mi nie je jasné, ako zaúčtovať grant, ktorý príde na náš BU, ale následne je prerozdelený ďalším subjektom. Netvoríme zisk.
Moja predstava:

346/691 - predpis nároku na grant - suma z Bruselu
221/346 - príjem prostriedkov na BU

691/379 - pridelený grant klientovi
379/221 - poslané prostriedky z nášho BU klientovi - čerpanie

Ďakujem veľmi za radu.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    dracica je offline (nepripojený) dracica

    dracica
    691 na strane MD sa mi nepači
    ja mám teraz v N.O. zbierku a tie peniaze sa prerozdelia organizáciám na ktorý účel bola tá zbierka vytvorená budeme to robiť cez 324

    rozoberala som to s kolegynkami ale chceme si tento postup prejsť aj s auditorom

    Janka7 je offline (nepripojený) Janka7

    Janka7
    Ja som tento predpis našla v postupoch účtovania. Musím prihlidať na to, že to nie sú naše zdroje, len cez nás "prejdú". Platí to však pre dotácie, a to nie je to isté ako grant. Tak neviem.

    dracica je offline (nepripojený) dracica

    dracica
    hmm toto dosť špecifická vec, ja účtujem už samotnú dotáciu - konečný prijemca, to viem ako sa účtuje, dokonca aj odpisy majetku to som pochopila...skús zavolať na drsr do Bystrice nech ti poradia

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.