Zavrieť

Porady

Rozdelenie zisku z roku 2002 vs. DP za rok 2006

Chcel by som vas pekne poprosit o radu v nasledovnej zalezitosti.

Som spolocnikom v sro. V roku 2002 nasa sro dosiahla zisk po zdaneni , ktory sme si (oficialne bol vyplateny) rozdelili az v roku 2006. Pokial viem vzhladom na to, ze ide o zisk roku 2002 musim tento priznat vo svojom danovom priznani za rok 2006. Je to pravda. Ak ano, bude to mat vplyv aj na rocne zuctovanie poistneho za rok 2006? Apropo, nemal som nahodou dan zaplatit v nejakom termine po jeho vyplateni.

Vopred dakujem, zelam pekny den
Naposledy upravil Sahino : 26.01.07 at 12:52
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    ingi je offline (nepripojený) ingi

    ingi
    Sahino
    Chcel by som vas pekne poprosit o radu v nasledovnej zalezitosti.

    Som spolocnikom v sro. V roku 2002 nasa sro dosiahla zisk po zdaneni , ktory sme si (oficialne bol vyplateny) rozdelili az v roku 2006. Pokial viem vzhladom na to, ze ide o zisk roku 2002 musim tento priznat vo svojom danovom priznani za rok 2006. Je to pravda. Ak ano, bude to mat vplyv aj na rocne zuctovanie poistneho za rok 2006? Apropo, nemal som nahodou dan zaplatit v nejakom termine po jeho vyplateni.

    Vopred dakujem, zelam pekny den
    Presne ako píšeš, príjmy spoločníkov zo zisku podliehajú (až po zisky za rok 2003) zdaneniu. Vyplatený zisk v roku 2006 sa zdaňuje až v rámci daňového priznania za r. 2006 (použiješ DP typ B a príjem zaradíš medzi ostatné príjmy).
    Predmetný príjem nepodlieho odvodom do ZP.

    Sahino je offline (nepripojený) Sahino

    taky loser, co kedysi rozumel financiam, ale uz sa tomu nevenuje ...viac Sahino
    Dakujem. Pekny den

    Sahino je offline (nepripojený) Sahino

    taky loser, co kedysi rozumel financiam, ale uz sa tomu nevenuje ...viac Sahino
    Apropo, napadla ma este jedna vec, ake percento dane sa bude vztahovat na takto rozdeleny zisk...

    Vopred dakujem

    ingi je offline (nepripojený) ingi

    ingi
    Sahino
    Apropo, napadla ma este jedna vec, ake percento dane sa bude vztahovat na takto rozdeleny zisk...

    Vopred dakujem
    Viem prečo Ťa to napadlo - zisky do konca roka 2003 sa zdaňovali 15% -nou zrážkovou daňou.
    Žiaľ, jedná sa o príjem roku 2006, t.j. použije sa platná sadzba dane 19%.

    Sahino je offline (nepripojený) Sahino

    taky loser, co kedysi rozumel financiam, ale uz sa tomu nevenuje ...viac Sahino
    Sorry, ze takto neskoro, ale potrebujem ziskat 15 prispevkom, aby som k jednej diskusii mohol vlozit linku na clanok, kde to je vysvetlene.

    Sahino je offline (nepripojený) Sahino

    taky loser, co kedysi rozumel financiam, ale uz sa tomu nevenuje ...viac Sahino
    Dufam, ze nevadi

    Sahino je offline (nepripojený) Sahino

    taky loser, co kedysi rozumel financiam, ale uz sa tomu nevenuje ...viac Sahino
    Mrzi ma, ze som tento prispevok takto zneuzil, ale je to pre dobro ineho

    Rozdelenie zisku z roku 2002 vs. DP za rok 2006

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.