Zavrieť

Porady

dar omylom

Pekný deň,

stala sa mi taká vec, že síce pravidelne dávame nejaké dary neziskovej organizácii ale pravdaže len z osobného účtu, kedže to pre podnikateľov už nemá žiadnu výhodu, no tentoraz sa mi to podarilo zaplatiť z podnikateľského účtu a neviem čo s tým, nevedel by mi niekto poradiť ako to zaúčtovať alebo čo by bolo dobré urobiť?
Už teraz ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Chobot je offline (nepripojený) Chobot

    Chobot
    almolonga
    Pekný deň,

    stala sa mi taká vec, že síce pravidelne dávame nejaké dary neziskovej organizácii ale pravdaže len z osobného účtu, kedže to pre podnikateľov už nemá žiadnu výhodu, no tentoraz sa mi to podarilo zaplatiť z podnikateľského účtu a neviem čo s tým, nevedel by mi niekto poradiť ako to zaúčtovať alebo čo by bolo dobré urobiť?
    Už teraz ďakujem
    Najlepšie by bolo sa asi s nimi dohodnúť, že rovnakú čiastku dostanú z iného účtu a túto nech vrátia na podnikateľský účet. Potom by sa to mohlo zaúčtovať ako nejaký chybný prevod a jeho storno.

    Možno by išlo aj vrátiť z toho osobného účtu a tiež to zaúčtovať ako storno chybného prevodu. Čo na to účtovníci?

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    Chobot
    Najlepšie by bolo sa asi s nimi dohodnúť, že rovnakú čiastku dostanú z iného účtu a túto nech vrátia na podnikateľský účet. Potom by sa to mohlo zaúčtovať ako nejaký chybný prevod a jeho storno.

    Možno by išlo aj vrátiť z toho osobného účtu a tiež to zaúčtovať ako storno chybného prevodu. Čo na to účtovníci?
    Určite by sa to dalo aj takto spraviť, ale je to podstatne náročnejšie na účt. operácie, ako ten prvý spôsob od Pauly. Namiesto jednej operácie, by ich tak bolo viac.

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    almolonga
    ďakujem veľmi pekne a nie je to trošku čudné že prečo SZČO dáva taký dar?
    Prečo by to bolo čudné, veď ten dar mu neovplyvní základ dane. Dáva to vlastne zo svojich zdanených peňazí.

    Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

    Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac Zita5
    almolonga
    ďakujem veľmi pekne a nie je to trošku čudné že prečo SZČO dáva taký dar?

    Ak si je SZČO vedomá , že jej to zaúčtujete do VNZD , tak nie je to čudné , ide to zo zisku , ktorý si zdaní .

    bulnova je offline (nepripojený) bulnova

    bulnova
    Moji klienti pravidelne dávajú peňažné dary len z podnikateľského účtu, aj keď sú si vedomí, že ide o VNZD - ale majú prehľad vždy spätne čo komu dali.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.