Zavrieť

Porady

fa za viac obdobi

poradte prosim, do ktoreho mesiaca mam dat dph z mnou vystavenej fa na ktorej je vyfakturovana sluzba za december a v dalsom riadku za januar. datum vyst a dodania je januar (moze byt??? ak sa pise o sluzbe aj dec aj januar?), je to spravne ak to dam do januarovej dph? a este jednu podotazku tykajucu sa dani z prijmov, ma ist ta cast tykajuca sa dec este do vynosov roku 2006?

dakujem moooooooooooc
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Vianocka je offline (nepripojený) Vianocka

    veselá kopa Vianocka
    Môj názor je, že je potrebné vedieť ohľadom poskytnutia služby viac informácií. Mohla byť poskytnutá na základe nejakej zmluvy, môže ísť o opakované plnenie, môže ísť o jednorazovú službu.
    Čo sa týka výnosov, treba ich časovo rozlíšiť.

    ekopo je offline (nepripojený) ekopo

    JA ekopo
    Tak ako písala Vianocka, viac info. Ale z toho čo som prečítal by som postupoval takto. Vystavil by som 2 FA, jedna by bola dodanie služby 12/06 a výnos 2006, druhá by bolo dodanie služby 1/07 a výnos 2007. Načo si komplikovať veci.

    martina_j je offline (nepripojený) martina_j

    martina_j
    jasne chapem, ale ked uz mam hotovu dph za december a tuto fa so sluzbami za dec a jan tam neni, dam ju az do januarovej dph je to dobre???
    alebo radsej vystavim dve nove fa a urobim dodatocne dp za december?

    dakujem

    pongo je offline (nepripojený) pongo

    pongo
    Neurčíš obdobie DPH bez toho, aby si určila, o akú službu ide. Pokiaľ nejde o čiastkové alebo opakované plnenie alebo zmluvne dohodnutú fakturáciu služieb za dva mesiace v jednom, najpravdepodobnejšie je, že ide o bežné dodanie služby, pri ktorom daňová povinnosť vzniká dňom dodania služby. V tom prípade by som naozaj vystavila 2 faktúry, jednu za december a jednu za január. Keďže je jasné, že do decembra si to nedala, mala by si podať dodatočné daňové priznanie k DPH, lebo v opačnom prípade budeš mať zlé obe daňové priznania (aj ja dec, aj za jan.). Ale najskôr musíš skutočne vedieť, o akú službu ide. A čo sa týka výnosov, treba ich časovo rozlíšiť.

    Ivenka je offline (nepripojený) Ivenka

    Ivenka
    Som mesačný platca DPH a dodávam firme B tovar. Na konci mesiaca som vystavila faktúru firma B bola tiež mesačný platca DPH. Tento rok som ja mesačný platca ale firma B štrťročný. Možem dodanie tovaru v tomto prípade zvoliť ako opakované dodanie ?

    Milan Benka je offline (nepripojený) Milan Benka

    obyvateľ SR Milan Benka
    Ivenka Pozri príspevok
    Som mesačný platca DPH a dodávam firme B tovar. Na konci mesiaca som vystavila faktúru firma B bola tiež mesačný platca DPH. Tento rok som ja mesačný platca ale firma B štrťročný. Možem dodanie tovaru v tomto prípade zvoliť ako opakované dodanie ?
    V čom je tu problém? Čo za výrobky dodávaš?

    ekopo je offline (nepripojený) ekopo

    JA ekopo
    Ivenka Pozri príspevok
    Som mesačný platca DPH a dodávam firme B tovar. Na konci mesiaca som vystavila faktúru firma B bola tiež mesačný platca DPH. Tento rok som ja mesačný platca ale firma B štrťročný. Možem dodanie tovaru v tomto prípade zvoliť ako opakované dodanie ?
    FA by si mala vystaviť minimálane do 15 nasl. mesiaca s dátumom dodania 31. daného mesiaca , čiže každý mesiac odviesť DPH.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.