Zavrieť

Porady

danovy naklad, reprezentacne

Chcela by som poradiť. Kúpu kávovaru mám naúčtovať ako nedaňový výdavok? A zakúpenie hifi veže je daňový alebo nedaňový náklad, tak isto aj koncesionárske poplatky. Podnikáme v obchodnej činnosti. Ďakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Mikolajova je offline (nepripojený) Mikolajova

    Mikolajova
    Pokiaľ tie veci vyslovenie nesúvisia s tvojím podnikaním, myslím tým, že nemáš napríklad reštauráciu, krčmu atď. dala by som ako nedaňový výdaj
    Naposledy upravil Mikolajova : 28.01.07 at 14:59

    Danila je offline (nepripojený) Danila

    Vylúčený člen Danila
    Mikolajova
    Pokiaľ tie veci vyslovenie nesúvisia s tvojím podnikaním, myslím tým, že máš napríklad reštauráciu, krčmu atď. dala by som ako nedaňový výdaj
    Osobne by som to práve v tomto prípade považovala za daňový výdavok. Pretože v takýchto zariadeniach s podnikaním priamo súvisia.

    Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

    Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac Zita5
    vevericka
    Chcela by som poradiť. Kúpu kávovaru mám naúčtovať ako nedaňový výdavok? A zakúpenie hifi veže je daňový alebo nedaňový náklad, tak isto aj koncesionárske poplatky. Podnikáme v obchodnej činnosti. Ďakujem.

    Kávovar , Hifi veža v OC do 30 000 Sk VOZD - materiál so zápisom do evidencie DHM , pokiaľ tieto výdavky súvisia s dosahovaním zdaniteľných príjmov .Nad 30 000 Sk zaradiť DHIM a výdavky uplatniť cez odpisy v rámci UUO .

    Koncesionárske poplatky prevádzková réžia .


    Ale ....obchodná činnosť je široký pojem .....

    chanell je offline (nepripojený) chanell

    chanell
    Koncesionárske do réžie, TV a rádia sú už teraz plne daňovo uznaným výdavkom (kedysi to tak nebolo).

    Kávovar ako vybavenie prevádzky alebo kancelárie a do 30 000,- ako drobný majetok. Nevidela by som v tom problém (takisto napr. aj rýchlovarná konvica - môžu ju používať napr. aj zamestnanci). Ale keď budeš kupovať už kávu, cukor, mlieko - to je jednoznačne reprezentačné.

    danovy naklad, reprezentacne

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.