Zavrieť

Porady

Daňové priznanie ako?

Ahojte, chcem sa Vás opýtať, mám klienta, ktorý minulý rok do júna chodil do školy, potom bol ako pomocný pracovník na dohodu na dva mesiace a od novebmra je podnikateľ. Jeho bývalý zamestnaváteľ mu nedal zúčtovanie príjmu, vraj má peniaze už zdanené. Daňové priznanie stačí keď urobím len za dva mesiace a doložím čestné prehlásenie o tom, že bol ešte študent, alebo nemusím už dokladať nič. A aká potom bude jeho neodpočítateľná čiastak celých 90816, alebo len za 2 mesiace, ktoré podnikal. ďakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    ekopo je offline (nepripojený) ekopo

    JA ekopo
    1.,DP sa robí za kalendárny rok /vo väčšine prípadov/
    2.,odpočítateľná čiastka je 90.816,-Sk,
    3.,zamestnávateľ musí dať potvrdenie o príjme, nezáleží či bol príjem zdanený alebo nie /vyžiadať písomne doručenkou/
    4.,k DP priložiť potvrdenie o návšteve školy, potvrdenie od zamestnávateľa o príjme /kópie/

    Farks je offline (nepripojený) Farks

    Farks
    Dobrý deň! Chcela by som sa spýtať k novým tlačivám na DPPO za rok 2006. Kde by som našla návod na ich vyplnenie? Neviem do ktorého riadku mám dať nezdaniteľnú časť na daňovníka a ani neviem kde zaradiť tých 40% paušálnych výdavkov. ďakujem

    Jozef Mihál je offline (nepripojený) Jozef Mihál

    Lektor - dane, mzdy a odvody a poslanec NRSR (SaS) ...viac Jozef Mihál
    na www.drsr.sk sú okrem tlačív aj poučenia k DP za rok 2006.

    abel je offline (nepripojený) abel

    abel
    Farks
    Dobrý deň! Chcela by som sa spýtať k novým tlačivám na DPPO za rok 2006. Kde by som našla návod na ich vyplnenie? Neviem do ktorého riadku mám dať nezdaniteľnú časť na daňovníka a ani neviem kde zaradiť tých 40% paušálnych výdavkov. ďakujem
    V prípade DP typ B dávaš u živnostníka 40 % do riadku 2 stĺpec 2 v VI. oddiele,
    nezdaniteľná časť na daňovníka sa uvádza v r. 70 oddiel X.

    Zdeni je offline (nepripojený) Zdeni

    Zdeni
    Nezdaniteľná časť základu dane : strana 7, riadok 70 - na daňovníka.
    Percento príjmov: strana 3, pod tabuľkou č.1 sú "oknička" kde zaškrtneš prvé. Príjmy napíšeš do príjmov zo živnosti a vedľa uvedieš výdavky - tých 40% / aj odvody/. A poučenie na vyplnenie je na www.drsr.sk je tam, DP, potvrdenie o podaní a aj poučenie.

    ekopo je offline (nepripojený) ekopo

    JA ekopo
    Farks
    Dobrý deň! Chcela by som sa spýtať k novým tlačivám na DPPO za rok 2006. Kde by som našla návod na ich vyplnenie? Neviem do ktorého riadku mám dať nezdaniteľnú časť na daňovníka a ani neviem kde zaradiť tých 40% paušálnych výdavkov. ďakujem
    Návod by mal byť na www.drsr.sk . Na správne zaradenie paušálnych výdavkov a tým aj príjmov je potrebné vedieť o aký príjem sa jedná. Nepozrel som podrobne nové tlačivo, ale na nezdad. časť na daňovníka tam je kolonka č. 70. Do prílohy dávam poučenie.

    Daňové priznanie ako?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.