Zavrieť

Porady

oprava minuleho roku

ahojte poradaci,

prevzala som uctovnictvo firmy kde bol minuleho roku uctovany nakup drobneho majetku nasledovne:
nakup: 042/211
zaradenie: 022/042
100% odpis: 551/022

tento rok som si to opravila na 501-krátkodobý majetok a vediem si k tomu evidenciu čo tam mam.

Prosim Vas vsak o radu ako to mam opravit v minulom roku. Na ucte 022 je analytika na kratkodoby majetok vo vyske cca 72 tis. Co s tym?
dakujem velmi pekne
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    wiktoria
    ahojte poradaci,

    prevzala som uctovnictvo firmy kde bol minuleho roku uctovany nakup drobneho majetku nasledovne:
    nakup: 042/211
    zaradenie: 022/042
    100% odpis: 551/022

    tento rok som si to opravila na 501-krátkodobý majetok a vediem si k tomu evidenciu čo tam mam.

    Prosim Vas vsak o radu ako to mam opravit v minulom roku. Na ucte 022 je analytika na kratkodoby majetok vo vyske cca 72 tis. Co s tym?
    dakujem velmi pekne
    Na základe čoho si účtovala na501?, raz to už bolo v nákladoch, hoci nesprávny 551.

    wiktoria je offline (nepripojený) wiktoria

    wiktoria
    ahoj Tweety,

    byvala uctovnicka to davala na 042 atd. ja som si rok 2006 opravila 042 na 501 takze nemam 551-100% odpis. len teraz neviem, co s minulym rokom, lebo mi v suvahe vybehuje ten majetok a este som zistila ze jeden majetok odpisala a druhy nie.
    nemam predstavu ako to opravit

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    wiktoria
    ahoj Tweety,

    byvala uctovnicka to davala na 042 atd. ja som si rok 2006 opravila 042 na 501 takze nemam 551-100% odpis. len teraz neviem, co s minulym rokom, lebo mi v suvahe vybehuje ten majetok a este som zistila ze jeden majetok odpisala a druhy nie.
    nemam predstavu ako to opravit
    Asi ti ostalo v účtovníctve to zaradenie 022/042.

    wiktoria je offline (nepripojený) wiktoria

    wiktoria
    praveze nie - ona to "obstarala" 042/211, "zaradila" 022/042 a aj "100% odpisala" - ale iba jeden 551/022.
    to je prave to co neviem doriesit, lebo ono to v nakladoch bolo aj ked na zlom uctem ale na 022 mi to aj tak visi

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    wiktoria
    praveze nie - ona to "obstarala" 042/211, "zaradila" 022/042 a aj "100% odpisala" - ale iba jeden 551/022.
    to je prave to co neviem doriesit, lebo ono to v nakladoch bolo aj ked na zlom uctem ale na 022 mi to aj tak visi
    Tak potom ten druhý odpis 551?/022, zaradila 022/042, tým že neodpisala, ostalo na 022.

    wiktoria je offline (nepripojený) wiktoria

    wiktoria
    joj preklepla som sa odpis dala 551/082 to bolo OK ale teraz ak si to ja odpisem tiez 100% - co bude zle bude mi vykazovat nulove hodnoty ale bude to tam, nemozem to dako previest tak aby som si viedla evidenciu a 022 bola nulova?

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    wiktoria
    joj preklepla som sa odpis dala 551/082 to bolo OK ale teraz ak si to ja odpisem tiez 100% - co bude zle bude mi vykazovat nulove hodnoty ale bude to tam, nemozem to dako previest tak aby som si viedla evidenciu a 022 bola nulova?
    Storno zaradenia 082/022.

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    wiktoria
    to je dobry napad, ale myslis ze to mozem urobit v tomto roku?
    Môžeš, sú to iba súvahové účty. ZD to neovplyvní.

    adina41 je offline (nepripojený) adina41

    obyčajná zamestnaná matka adina41
    Ahoj všetkým!
    Mám problém so zaučtovaním nakúpeného majetku , teda počítač do 30000 tis,antivírusový program, MS Office, Canon tlačiareň do 10000 tis. všetko je to
    uvedené na jednej faktúre v hodnote 55000 tis. Mám to dať všetko na 501
    alebo na 022?Ďakujem.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.