Zavrieť

Porady

práca na dohodu

Ahojte. Mám obchod. Niekedy potrebujem výpomoc, alebo záskok počas dovolenky. Zatiaľ nechcem nikoho zamestnať. Dalo by sa to vyriešiť pomocou dohody, alebo študentom VŠ? Ozvala sa mi aj jedna mamička na MD, ale neviem aké sú tam podmienky. Ako je to s množtvom hodín. V zákone som našla, že študenti môžu odpracovať len 100h ročne. To je ale málo. Prosím pomôžte mi niekto. Ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Nutricia je offline (nepripojený) Nutricia

    Nutricia
    Janka12345
    Ahojte. Mám obchod. Niekedy potrebujem výpomoc, alebo záskok počas dovolenky. Zatiaľ nechcem nikoho zamestnať. Dalo by sa to vyriešiť pomocou dohody, alebo študentom VŠ? Ozvala sa mi aj jedna mamička na MD, ale neviem aké sú tam podmienky. Ako je to s množtvom hodín. V zákone som našla, že študenti môžu odpracovať len 100h ročne. To je ale málo. Prosím pomôžte mi niekto. Ďakujem
    Zle si pozerala.Študenti možu odrobit polovicu určeného týždenného pracovného času, podmienkou je že musia mat štatút študenta,čiže nejaké potvrdenie zo školy, že je študentom.
    Pri dohode o vykonaní práce je limitované odpracovanie 300 hodín ročne.

    vikinka je offline (nepripojený) vikinka

    vikinka
    Za študenta zamestnávateľ platí 0,8% z odmeny úrazové poistenie a 0,25% garančné poistenie.

    parada je offline (nepripojený) parada

    parada
    ahojte poradte mám dohodárov študentov pracovali v roku 2006 zárobok bol vyplácaný každý mesiac 3000,- sk nenašla som po byvalej učtovníčke či odvádzala daň alebo netreba platit daň?

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    parada
    ahojte poradte mám dohodárov študentov pracovali v roku 2006 zárobok bol vyplácaný každý mesiac 3000,- sk nenašla som po byvalej učtovníčke či odvádzala daň alebo netreba platit daň?
    Ak mali podpísané vyhlásenie k zdaneniu- uplatňovali si NČ- 7568/mes., tak im žiadna dań z dohody nevyšla. Ale ak ho podpísané nemali, tak ich odmena z dohody mala byť zdanená zrážkovou dańou.

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    parada
    ďakujem vyhlásenia som nenašla ale to by sa dalo aj dodatočne nie?
    No, musí byť niekde v karte dohodára, pretože bez neho sa nedá postupovať pri spracovaní miezd a zdaňovaní.
    Naposledy upravil Tweety : 02.02.07 at 18:15

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.