Zavrieť

Porady

Daň z MV za rok 2007

ahojte poraďáci . Potrebovala by som radu . FO vlastní 7 vozidiel. K 1.2.07 spísala s s.r.o. zmlivu o prenájme MV z ich následným odkúpením.Musí FO prihlásiť a zaplatiť daň z MV k 31.1.07 alebo stačí ak to spraví s.r.o ?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    scorpions
    ahojte poraďáci . Potrebovala by som radu . FO vlastní 7 vozidiel. K 1.2.07 spísala s s.r.o. zmlivu o prenájme MV z ich následným odkúpením.Musí FO prihlásiť a zaplatiť daň z MV k 31.1.07 alebo stačí ak to spraví s.r.o ?
    Áno do 31.1.07 FO zaplatí daň, a potom do 15 dní oznámi zmenu, a požiada o vrátenie PČ dane.

    scorpions je offline (nepripojený) scorpions

    som aká som scorpions
    nedá sa zaplatiť daň iba na jeden mesiac ked je už podpísaná nájomná zmluva s s.r.o. ?

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    scorpions
    nedá sa zaplatiť daň iba na jeden mesiac ked je už podpísaná nájomná zmluva s s.r.o. ?
    Zákon hovorí jednoznačne, že daň treba zaplatiť do 31.1.07.Možno, keby tam bol januárový dátum, tak by ste stilhli aj to oznámenie o zmene, to by možno šlo.
    Monika Kováčová
    Ja platím celý rok a DÚ mi pomernú časť vráti, keď dostane oznámenie o vyradení vozidla z podnikania.

    Ala100 je offline (nepripojený) Ala100

    Ala100
    Zaplatila som dan z motorvých vozdiel za rok 2007, ale auto odhlasujeme k 31.01.2007, okrem oznamenia, musim poslat na DU aj ziadost o vratenie casti dane?

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    Ala100
    Zaplatila som dan z motorvých vozdiel za rok 2007, ale auto odhlasujeme k 31.01.2007, okrem oznamenia, musim poslat na DU aj ziadost o vratenie casti dane?
    Stačí to uviesť v tom oznámeni.

    Daň z MV za rok 2007

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.