Zavrieť

Porady

výkaz o majetku a záväzkoch

Chcela som sa ešte spýtať či do výkazu o majetku a záväzkoch mám dať do kolonky záväzky platbu, ktorá sa platí v januári za december soc., zdravotné a telefón
Usporiadat
ekopo ekopo

ekopo je offline (nepripojený) ekopo

JA
áno jednoznačne
0 0
bumpy bumpy

bumpy je offline (nepripojený) bumpy

ahojte chcem sa uistit, asi som to doteraz robila zle, do výkazu o majetku a zavazkoch za príslusny rok som si totiz nedavala zavazky z neuhradených odvodov (socialne a zdravotne), je potrebné to tam davat ked vediem JU?
dakujem
0 0
renča1 renča1

renča1 je offline (nepripojený) renča1

:-D
bumpy Pozri príspevok
ahojte chcem sa uistit, asi som to doteraz robila zle, do výkazu o majetku a zavazkoch za príslusny rok som si totiz nedavala zavazky z neuhradených odvodov (socialne a zdravotne), je potrebné to tam davat ked vediem JU?
dakujem
Aj v JÚ je potrebné dávať závazky, pohľadávky voči ZP, SP a DÚ do pomocných kníh (kniha pohľadávok a kniha závazkov).
0 0
evina evina

evina je offline (nepripojený) evina

bumpy Pozri príspevok
ahojte chcem sa uistit, asi som to doteraz robila zle, do výkazu o majetku a zavazkoch za príslusny rok som si totiz nedavala zavazky z neuhradených odvodov (socialne a zdravotne), je potrebné to tam davat ked vediem JU?
dakujem
Áno je , sú to Tvoje záväzky voči poisťovniam...
0 0
Zita5 Zita5

Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac
bumpy Pozri príspevok
ahojte chcem sa uistit, asi som to doteraz robila zle, do výkazu o majetku a zavazkoch za príslusny rok som si totiz nedavala zavazky z neuhradených odvodov (socialne a zdravotne), je potrebné to tam davat ked vediem JU?
dakujem
V JU je to záväzok , pri úhradách platieb do fondov , tieto záväzky voči poisťovniam sa znižujú .

Ak si to nerobila , tak teraz k 31.12.2006 si zaeviduj svoje záväzky a treba ich vykázať vo VoZaM k 31.12.
0 0
bumpy bumpy

bumpy je offline (nepripojený) bumpy

dakujem velmi pekne, tento rok si to urobim, snad im nebude vadit ze v minulom roku je 0
este raz vdaka
0 0
bumpy bumpy

bumpy je offline (nepripojený) bumpy

pre uistenie este jedna otazocka, kamaratka si pozastavila zivnost, ale aby nemala problemy s osetrenim a pri dochodku, odvody plati ako dobrovolny platca, pretoze momentalne je nezamestnana. vieme ze tieto odvody nie su danovo uznane, ale teraz nevieme ci treba zavazky z tychto odvodov uvadzat vo vykaze o majetku a zavazkoch.
velmi dakujeme
0 0
renča1 renča1

renča1 je offline (nepripojený) renča1

:-D
bumpy Pozri príspevok
odvody plati ako dobrovolny platca, pretoze momentalne je nezamestnana. vieme ze tieto odvody nie su danovo uznane, velmi dakujeme
Ako viete, že dobrovolne poistnie nie je daňovo uznané?
0 0
bumpy bumpy

bumpy je offline (nepripojený) bumpy

vydavky po pozastaveni zivnosti nie su danovo uznane a nie je povinnost platit ani odvody, preto si myslime ze zaplatené odvody su danovo neuznane,
0 0
renča1 renča1

renča1 je offline (nepripojený) renča1

:-D
A živnosť bola pozastavená od- do kedy?
0 0
bumpy bumpy

bumpy je offline (nepripojený) bumpy

zivnost je pozastavena od maja 2006 do oktobra 2007
0 0
renča1 renča1

renča1 je offline (nepripojený) renča1

:-D
A priateľka platí dobrovol.poistné od prerušenia živnosti? Asi áno, tak v tomto prípade keď je živnosť pozastavená od mája 2006 do oktobra 2007, tak dobrovolne poistné zaplatené v júny 2006 za máj 06 je daňovo neuznaný. Ak sa dobrovolné poistenie platilo aj popri povinného poistenia, tak si môže uplatniť aj dobrovolné poistenie do daňových výdavkov v zmysle § 19, ak ide o daňovníka s príjmami podľa § 6 - szčo a to len do prerušenia živnosti.
0 0
bumpy bumpy

bumpy je offline (nepripojený) bumpy

ahoj to dobrovolne zacala platit az po preruseni zivnosti, riadne poistne sme dali ako danovy vydavok (aj to platene v juni za maj) a dobrovolne od juna sme dali do neuznanych vydavkov, dufam ze sme urobili dobre.
ak je to nedanovy vydavok, nemali by sme ani odvod za december davat do vykazu o majetku a zavazkov. ci uvazujem zle?
0 0
renča1 renča1

renča1 je offline (nepripojený) renča1

:-D
bumpy Pozri príspevok
ahoj to dobrovolne zacala platit az po preruseni zivnosti, riadne poistne sme dali ako danovy vydavok (aj to platene v juni za maj) a dobrovolne od juna sme dali do neuznanych vydavkov, dufam ze sme urobili dobre.

správne

ak je to nedanovy vydavok, nemali by sme ani odvod za december davat do vykazu o majetku a zavazkov. ci uvazujem zle?
Odvod za december? veď teraz hovoríme o priateľke a nie o vás. Prieteľke dňom prerušenia živnosti predsa zanikol povinnosť platiť povinné poistenie do SP.
Priateľka je povinná zostaviť mimoriadnu účtov.zavierku ku dňu prerušenaia živnosti a podať daňové priznanie.
Ku dňu prerušenia živnosti bude evidovať aj okrem iných závazkov aj závazky voči poisťovní za máj 2006, ktoré sú splatné 8 deň nasledujúceho mesiaca. O závazky (ktoré sú po zaplatení daňovo uznanými) upraví základ dane-zníži základ dane v daňovom priznaní , presne povedané v r.41 a vo výkaze už potom figurovať nebudú.
0 0
bumpy bumpy

bumpy je offline (nepripojený) bumpy

hovorime o priatelke ale davame to dokopy spolu preto mnozne cislo
ona si stale plati dobrovolne odvody, preto ten december.

mimoriadnu uzavierku sme neurobili, je mozne ju pripravit teraz a odniest na DU? bude z toho nejaka pokuta?
velmi pekne dakujeme
0 0
renča1 renča1

renča1 je offline (nepripojený) renča1

:-D
bumpy Pozri príspevok
hovorime o priatelke ale davame to dokopy spolu preto mnozne cislo
ona si stale plati dobrovolne odvody, preto ten december.

mimoriadnu uzavierku sme neurobili, je mozne ju pripravit teraz a odniest na DU? bude z toho nejaka pokuta?
velmi pekne dakujeme
Priateľka uzavrie účtovné knihy ku dňu prerušenia živnosti a podá daňové priznanie do 31.3.2007 za obdobie od 1 - do dňa prerušenia živnosti. Takže stále má nato čas.
0 0
bumpy bumpy

bumpy je offline (nepripojený) bumpy

dakujem velmi pekne, chceme to dat dokopy teraz aby sme mali klud
este raz vdaka
daniela+lucia
0 0
renča1 renča1

renča1 je offline (nepripojený) renča1

:-D
poprečítavajte si napr. [SEARCH]prerušenie živnosti[/SEARCH] alebo [SEARCH]pozastavena živnosť[/SEARCH].
0 0
usko 1 usko 1

usko 1 je offline (nepripojený) usko 1

Prosím Vás, poradí mi niekto ako je to so závazkami v prípade, ak SZČO je dhodobo PN - tým pádom, neplatí mesačné príspevky Sociálnej poisťovni.Závazky teda zostávajú v knihe a aj vo výkaze o MaZ, pričom
SZČO je od platby oslobodená. Čo s tým prosím?
0 0
Ľuba Ľuba

Ľuba je offline (nepripojený) Ľuba

Ak nemá platiť poistné za príslušný mesiac, tak by som ho nezapisovala do knihy záväzkov, resp. ak už je tam, tak storno.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať