Zavrieť

Porady

oznam.povinnosť

Prosím, môžete mi poradiť ohľadom oznamovacej povinnosti? Sú to platby fyz.osobám, ako rozlíšim, či je to fyz.osoba? podľa dič? Narátam všetky platby čo sme mu vyplatili z pokladne za rok a keď to presiahne 100.000,- tak musím spísať oznámenie-nie je na to tlačivo? díky
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    sybila3
    Prosím, môžete mi poradiť ohľadom oznamovacej povinnosti? Sú to platby fyz.osobám, ako rozlíšim, či je to fyz.osoba? podľa dič? Narátam všetky platby čo sme mu vyplatili z pokladne za rok a keď to presiahne 100.000,- tak musím spísať oznámenie-nie je na to tlačivo? díky
    Mnoho odpovedí náješ aj tu: stačí iba hľadať
    http://www.porada.sk/t39243-p15-ozna...-povinnos.html

    evina je offline (nepripojený) evina

    evina
    sybila3
    Prosím, môžete mi poradiť ohľadom oznamovacej povinnosti? Sú to platby fyz.osobám, ako rozlíšim, či je to fyz.osoba? podľa dič? Narátam všetky platby čo sme mu vyplatili z pokladne za rok a keď to presiahne 100.000,- tak musím spísať oznámenie-nie je na to tlačivo? díky
    O " oznámenie" je na Porade už kniha:

    Klikni na modré slovo
    alebo
    http://www.porada.sk/t39243-p15-.html

    sybila3 je offline (nepripojený) sybila3

    sybila3
    Mám tam zarátať aj fa z r.2005, keď boli hradené z pokl. v r. 2006?, treba tam vypísať aj čísla fa aj čísla dokladov, sumy aj dátumy? A neviem, či tam má zarátať fa, ktorá nebola zaplatená ale bude v r. 2007, asi sa to týka len zrealizaných platieb? že dík
    Mám tam dávať čísla mojich prijatých fa alebo čísla faktúry tej firmy?

    evina je offline (nepripojený) evina

    evina
    sybila3
    Mám tam zarátať aj fa z r.2005, keď boli hradené z pokl. v r. 2006?, treba tam vypísať aj čísla fa aj čísla dokladov, sumy aj dátumy? A neviem, či tam má zarátať fa, ktorá nebola zaplatená ale bude v r. 2007, asi sa to týka len zrealizaných platieb? že dík
    Týka sa to platieb v hotovosti, t.j. tie ktoré si zaplatila /teda aj tú, ktorá sa týka faktúry 2005 a je platená v 2006/. Nejde o oznamovanie záväzkov. Čo tam presne uvádzaš hovorí paragraf, citovaný už i v tejto téme, urob kuk

    ...
    V oznámení sa uvedie meno, priezvisko, trvalý pobyt fyzickej osoby a daňové identifikačné číslo (§ 31 ods. 11), ak jej bolo pridelené, prípadne miesto podnikania fyzickej osoby, vyplatená suma, vrátane zrážok vykonaných podľa osobitného predpisu , deň a dôvod platby...

    Paula je offline (nepripojený) Paula

    Paula
    sybila3
    Mám tam zarátať aj fa z r.2005, keď boli hradené z pokl. v r. 2006?, treba tam vypísať aj čísla fa aj čísla dokladov, sumy aj dátumy? A neviem, či tam má zarátať fa, ktorá nebola zaplatená ale bude v r. 2007, asi sa to týka len zrealizaných platieb? že dík
    Mám tam dávať čísla mojich prijatých fa alebo čísla faktúry tej firmy?
    Vyplatené v r. 2006.

    JarkaL je offline (nepripojený) JarkaL

    JarkaL
    Stačí poslať 1x doporučene. Osobne to nenosím na DU, veď oznamujem aj Fo z iných miest.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.