Zavrieť

Porady

Náklady po prerušení živnosti

Potreboval by som poradit. Mam živnost popri zamestnani, ktoru kazdy rok prerusim v juli na 6 mesiacov.Od noveho roku je stale obnovena. Robim to koli zdravotnemu poisteniu a preto, ze cinnost podnikania vykonavam len v zime - instruktor snowboardingu. V septembri som si kupil nove "vyrobne prostriedky" t.j celu snowboardovu vystroj, cena do 30 000,-Sk. Otazka- mozem si zahrnut do nakladov na rok 2006 tento drobny majetok ak mam od jula pozastavenu zivnost? Je to pre mna vyhodnejsie ako vyuzit 40% naklady. Pripada mi nelogicke aby som musel cakat s nakupom "vyrobnych prostriedkov" az na januar 2007 ked budem mat obnovenu zivnost.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    renča1 je offline (nepripojený) renča1

    :-D renča1
    Podľa mňa môžeš. Pretože živnosť je prerušená len na dobu 6 mesiacov ale ku dňu podania daň.priznania bude zasa obnovená.

    Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

    Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac Zita5
    Som si vedomá toho , že tam môžu vzniknúť nejaké platby v rámci udržiavania BU napr. poplatok za podnikateľský účet .. iné bankové poplatky a podobne .

    Ale tu nie som si istá , že či je to možné a uznateľné , že v čase pozastavenia živnosti si budem vytvárať výdavky na zakúpenie DHM , alebo na nákup tovaru , materiálu a podobne .

    Je to naozaj tak ?

    renča1 je offline (nepripojený) renča1

    :-D renča1
    No podľa mňa kúpený snowboard. výstroj je daňovo uznaným z pár dôvodov. Pri prerušení živnosti na dobu 6 mesiacov bola živnosť obnovená do dátumu podania daňového priznania, čiže do 31.3.2007. To znamená, že nevzniká povinnosť uzavrieť účtovné knihy ku dňu prerušenia živnosti. Povinnosť uzavrieť účtov.knihy vzniká k 31.12.2006 a kúpená výstroj je daňovým výdavkom (nákladom) roka 2006, pretože bude slúžiť na dosiahnutie, zabezpečenie a udržanie príjmov preukázateľne vynaložený daňovníkom....a to po obnovení živnosti .

    Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

    Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac Zita5
    renča1
    No podľa mňa kúpený snowboard. výstroj je daňovo uznaným z pár dôvodov. Pri prerušení živnosti na dobu 6 mesiacov bola živnosť obnovená do dátumu podania daňového priznania, čiže do 31.3.2007. To znamená, že nevzniká povinnosť uzavrieť účtovné knihy ku dňu prerušenia živnosti. Povinnosť uzavrieť účtov.knihy vzniká k 31.12.2006 a kúpená výstroj je daňovým výdavkom (nákladom) roka 2006, pretože bude slúžiť na dosiahnutie, zabezpečenie a udržanie príjmov preukázateľne vynaložený daňovníkom....a to po obnovení živnosti .
    Renátka vďaka .....

    lakko je offline (nepripojený) lakko

    lakko
    renča1
    No podľa mňa kúpený snowboard. výstroj je daňovo uznaným z pár dôvodov. Pri prerušení živnosti na dobu 6 mesiacov bola živnosť obnovená do dátumu podania daňového priznania, čiže do 31.3.2007. To znamená, že nevzniká povinnosť uzavrieť účtovné knihy ku dňu prerušenia živnosti. Povinnosť uzavrieť účtov.knihy vzniká k 31.12.2006 a kúpená výstroj je daňovým výdavkom (nákladom) roka 2006, pretože bude slúžiť na dosiahnutie, zabezpečenie a udržanie príjmov preukázateľne vynaložený daňovníkom....a to po obnovení živnosti .
    Takto som to myslel aj ja, kedze zivnost bola pozastanena a nasledne obnovena. Vdaka za upresnenie a potvrdenie mojho nazoru.

    lakko je offline (nepripojený) lakko

    lakko
    renča1 Pozri príspevok
    No podľa mňa kúpený snowboard. výstroj je daňovo uznaným z pár dôvodov. Pri prerušení živnosti na dobu 6 mesiacov bola živnosť obnovená do dátumu podania daňového priznania, čiže do 31.3.2007. To znamená, že nevzniká povinnosť uzavrieť účtovné knihy ku dňu prerušenia živnosti. Povinnosť uzavrieť účtov.knihy vzniká k 31.12.2006 a kúpená výstroj je daňovým výdavkom (nákladom) roka 2006, pretože bude slúžiť na dosiahnutie, zabezpečenie a udržanie príjmov preukázateľne vynaložený daňovníkom....a to po obnovení živnosti .
    Mam este jednu otazku. Ako je to zo zaplatenym nedoplatkom po podani rocneho zuctovania ZP. V juni som pozastavil zivnost na 6 mesiacov a podal som rocne zuctovanie ZP, kde my vysla povinnost uhradit nedoplatok ZP 2174,-Sk za rok 2005 a 1882,- ako nedoplatok predavkov za januar az jun 2006,kedze som preddavky ZP neplatil. Su tieto platby realizovane v oktobri 2006 mojim vydavkom za rok 2006 ak mam od juna prerusenu zivnost? Vdaka za odpoved.

    Náklady po prerušení živnosti

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.