Zavrieť

Porady

Prefakturácia nákladov v tej istej sume

Prosím o radu.
Máme prenajatý majetok, na ktorom vykonávame rôzne opravy. Podľa zmluvy s vlastníkom náklady do určitej čiastky znášame my a od určitej čiastky prefakturovávame vlastníkovi v tej istej sume - bez navýšenia.
Môžem účtovat takto?
došlá fa za opravy 511/321
prefakturácia vlastníkovi 311/511

Subdodávky, ktoré prefakturovávame s navýšením účtujem do nákladov a príslušných výnosov. Ale prefakturáciu bez navýšenia môžem účtovať do nákladov na strane dal?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    Monika68
    Prosím o radu.
    Máme prenajatý majetok, na ktorom vykonávame rôzne opravy. Podľa zmluvy s vlastníkom náklady do určitej čiastky znášame my a od určitej čiastky prefakturovávame vlastníkovi v tej istej sume - bez navýšenia.
    Môžem účtovat takto?
    došlá fa za opravy 511/321
    prefakturácia vlastníkovi 311/511

    Subdodávky, ktoré prefakturovávame s navýšením účtujem do nákladov a príslušných výnosov. Ale prefakturáciu bez navýšenia môžem účtovať do nákladov na strane dal?
    Ja by som to účtoval do výnosov na 602, tak ako ostatné výkony.

    Monika68 je offline (nepripojený) Monika68

    Monika68
    smith
    Ja by som to účtoval do výnosov na 602, tak ako ostatné výkony.
    Ja som to tak robila v minulých rokoch, ale teraz som bola v januári na školení Ing. Cenigovej v BA a ona hovorila, že prefakturáciu nákladov bez navýšenia účtovať na príslušný nákladový účet strana DAL. Logiku by mi to dávalo - bol by lepší prehľad o skutočných nákladoch daného účtu, ale napr. môj účtovný program to zblblo...teda v DPH mi vypisuje pri takej faktúre otázniky Preto sa pýtam, že aké s tým máte skúsenosti.

    Vyjadrí sa ešte niekto???

    Orsz je offline (nepripojený) Orsz

    Orsz
    Monika68 Pozri príspevok
    Ja som to tak robila v minulých rokoch, ale teraz som bola v januári na školení Ing. Cenigovej v BA a ona hovorila, že prefakturáciu nákladov bez navýšenia účtovať na príslušný nákladový účet strana DAL. Logiku by mi to dávalo - bol by lepší prehľad o skutočných nákladoch daného účtu, ale napr. môj účtovný program to zblblo...teda v DPH mi vypisuje pri takej faktúre otázniky Preto sa pýtam, že aké s tým máte skúsenosti.

    Vyjadrí sa ešte niekto???
    Viem, že už píšem možno neskoro, ale tu mi logika dáva len 602 .

    Anna1974 je offline (nepripojený) Anna1974

    Anna1974
    Pracovala som vo firme,ktorá často refaktúrovala pomernú časť nákladov iným zmluvným firmám a my sme to účtovali 315/648. Firma mala povinný audit a auditorka s tým súhlasila.Pretože refaktúrovanie nákladov, predsa nie je poskytnutie služby v tom význame...

    Orsz je offline (nepripojený) Orsz

    Orsz
    Anna1974 Pozri príspevok
    Pracovala som vo firme,ktorá často refaktúrovala pomernú časť nákladov iným zmluvným firmám a my sme to účtovali 315/648. Firma mala povinný audit a auditorka s tým súhlasila.Pretože refaktúrovanie nákladov, predsa nie je poskytnutie služby v tom význame...
    Má to logiku, a myslím, že to tak tiež môže byť . I keď podľa zákona je prefakturácia pojem, ktorý sa nepoužíva, a znamená, že subjekt sa správa tak, akoby sám službu dodával, preto je správne aj 602 .

    Assea je offline (nepripojený) Assea

    Assea
    Ahojte. Nemáte prosím niekto skúsenosti s nasledovným...

    Môj šéf sa dohodol s odberateľom že mu budeme fakturovať náklady, ak budeme musieť dohodnuté práce vykonávať mimo firmy - teda na služobných cestách (diety+ubytovanie zamestnancov)

    Akou formou je to možné fakturovať?
    Na aký účet by sa čosi také účtovalo?

    ĎAKUJEM za každú radu...

    Prefakturácia nákladov v tej istej sume

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.