Zavrieť

Porady

Výpočet mzdy

Ahojte,viete mi poradiť ako najrýchlejšie vypočítam celkovú cenu práce bez toho aby som rozpočítaval každý odvod zvlášť..???
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    Tomáško
    Ahojte,viete mi poradiť ako najrýchlejšie vypočítam celkovú cenu práce bez toho aby som rozpočítaval každý odvod zvlášť..???
    Hrubú mzdu vynásobíš koeficientom 1,352 a dostaneš celkovú cenu práce.
    Ten koeficien je nasledovný:
    ZP 10% odvody zamestnávateľa
    SP 25,2% odvody zamestnávateľa

    Takto vypočítaná celk.cena práce je toršku nepresná, nakoľko jednotlivé odvody sa zaokruhľujú smerom hore samostatne.

    Tomáško je offline (nepripojený) Tomáško

    Tomáško
    Ďakujem, ešte sa spýtam ako vypočítam hrubú mzdu,keď mi povie zamestnanec, že on chce čistého napr.18000sk...
    Lion Topoľčany
    Ja robím mzdy v MRP, a mne to výchádza tak, keď hrubú mzdu vynásobíte
    koef. 1,352 vyjde Vám celková cena práce, napr. HR.MZDA 10.000,- x
    1,352 = 13.520,- /CELK.CENA PRÁCE/Tieto kalkulácie samozrejme platia, keď zamestnanec odpracuje zhruba celý mesiac. Dúfam, že som poradila správne.

    vema je offline (nepripojený) vema

    vema
    Našla by sa dobrá duša,ktorá by mi prepočítala túto mzdu,či je správna?
    fond pr.doby 7,5 hod odpracoval 20dní, 1 sv. a 9 hod.nadčas,2 dni dovolenky
    30% prémie
    2+2 % DDS
    priemerka na dovolenku 104,76
    hod.mzda 72.-Sk

    HM 17475
    dane 1424
    fondy 2357
    DDS 349 zam a 349 zam-teľ
    čistá mzda 13345-.sk

    Jana Motyčková je offline (nepripojený) Jana Motyčková

    Jana Motyčková
    vema
    Našla by sa dobrá duša,ktorá by mi prepočítala túto mzdu,či je správna?
    fond pr.doby 7,5 hod odpracoval 20dní, 1 sv. a 9 hod.nadčas,2 dni dovolenky
    30% prémie
    2+2 % DDS
    priemerka na dovolenku 104,76
    hod.mzda 72.-Sk

    HM 17475
    dane 1424
    fondy 2357
    DDS 349 zam a 349 zam-teľ
    čistá mzda 13345-.sk
    Mne vyšla už hrubá mzda iná :
    za odpracovaný čas bez nadčasu 10800
    za nadčas 648 + príplatok 943
    za dovolenku 1571
    za sviatok 786
    prémie buď 3240, ak ich nedávbate za nadčas, alebo 3434 ak ich dávate aj za nadčas.
    Spolu 18182 (pri použití prémií 3434) + DDS zamestnávateľa 316
    daň 1535 (uplatňuje NČZD)
    poistné 2451
    poistné zamestnanca zrážka 316.

    vema je offline (nepripojený) vema

    vema
    Janka,príplatok za nadčas myslíš mzdové zvýhodnenie za 9 hod.Mne to vychádza: 25% z priemerky x 9 hod. 26,19x9=236
    Ostatné súhlasí,len ten príplatok za 9 hod.neviem čo je správne?
    A ešte to DDS 2 % z hrubej mzdy sa dáva nie?
    Naposledy upravil vema : 07.02.07 at 12:22

    Jana Motyčková je offline (nepripojený) Jana Motyčková

    Jana Motyčková
    Samozrejme moja chyba, za nadčas 236 Sk. DDS závisí či počítate len zo mzdy alebo aj z náhrad.

    vema je offline (nepripojený) vema

    vema
    somij
    Samozrejme moja chyba, za nadčas 236 Sk. DDS závisí či počítate len zo mzdy alebo aj z náhrad.
    Ďakujem za prepočet,chcela som si byť istá,ale to som nevedela,že sa môže zamestnávateľ rozhodnúť a z náhrad nedávať na DDS.Ešte raz ďakujem.

    dipe je offline (nepripojený) dipe

    dipe
    Ahojte
    .... , ako vypočítam mzdu keď viem iba, že môžem dať zamestnancom na hod. 90,-Sk v hrubom. Chcem si výrátať či sa mi to oplatí. Viete mi poradiť, ako na to?
    Ďakujem

    katkaj je offline (nepripojený) katkaj

    katkaj
    dipe Pozri príspevok
    Ahojte
    .... , ako vypočítam mzdu keď viem iba, že môžem dať zamestnancom na hod. 90,-Sk v hrubom. Chcem si výrátať či sa mi to oplatí. Viete mi poradiť, ako na to?
    Ďakujem
    90,- x počet odpracovaných hodín v mesiaci = dostaneš mesačnú hrubú mzdu

    Je to na dohodu alebo pracovný pomer ? Bude mať zamestnanec podpísané vyhlásenie ?

    dipe je offline (nepripojený) dipe

    dipe
    Bolo by to na PP. To mi je jasné, že takto no z toho si určím ako budem na tom ja? Nechcem dať málo no ani veľa nie že ešte budem muśieť doplácať, keď sa prepočítam. Aké vyhlásenie?

    katkaj je offline (nepripojený) katkaj

    katkaj
    dipe Pozri príspevok
    Bolo by to na PP. To mi je jasné, že takto no z toho si určím ako budem na tom ja? Nechcem dať málo no ani veľa nie že ešte budem muśieť doplácať, keď sa prepočítam. Aké vyhlásenie?
    Pokiaľ nerobíš mzdy tak najlepšie bude si to nahodiť do kalkulačky ktorá tu vyššie bola spomenutá a zistíš svoju čistú mzdu. Tu máš ešte raz link.
    http://openiazoch.zoznam.sk/nastroje/kalk/dane.asp

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    dipe Pozri príspevok
    Bolo by to na PP. To mi je jasné, že takto no z toho si určím ako budem na tom ja? Nechcem dať málo no ani veľa nie že ešte budem muśieť doplácať, keď sa prepočítam. Aké vyhlásenie?
    Vyhlásenie k zdaneniu príjmov zo závislej činnosti, nauplatnenie nezdanitenej časti príjmu. Tú hrubú sumu vynásob koeficientom 1,352 a dostaneš celkové náklady na zamestnanca čo sa týka mzdy. Ak je zamestnaný na HPP a denne odpracuje viac ako 4 hodiny ptom máš povinnosť zabezpečiť aj teplé jedlo, ktoré sa väčšinou rieši stravovacími poukazmi, čo sú potom sociálne náklady zamestnávateľa.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.