Zavrieť

Porady

príjmy a paušalne výdavky

V r.2005 ako SZČO som viedla JÚ.Za rok 2006 pohľadávka mi došla preplatená v januári 2007.Môžem pri DP za rok 2006 využiť paušálne výdavky ? Počítajú sa v tom prípade do príjmov aj úroky z účtu v banke ? Za poradenie ďakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Adula je offline (nepripojený) Adula

    Adula
    Za rok 2006 môžeš uplatniť paušálne výdavky. Dufam, že ti ale neostala nejaká neuhradená z roku 2005, lebo v tom prípade by si musela, keby si chcela viesť paušálne výdavky, upraviť ZD o tú pohľadávku z roku 2005 a podať dodatočné DP za rok 2005.
    Pohľadávka z roku 2006 uhradená 2007, ide do príjmu 2007. Avšak keby si už teraz vedela, že za rok 2006 budeš viesť paušálne výdavky a za rok 2007 už zase budeš viesť JU-preukazateľné výdavky, tak o túto pohľadávku by si si teraz musela upraviť ZD.
    A úroky z účtov - to nechám na tebe, lebo niekto to dáva, niekto nie, aspoň tak som to čítala tu na porade. Ja to do príjmov nedávam, považujem to za vysporiadané. Aďa

    Marína je offline (nepripojený) Marína

    Marína
    Ja úroky dávam do zdaniteľných príjmov a z nich odvedenú daň uvádzam na r.102 DP.

    evina je offline (nepripojený) evina

    evina
    § 6 zákona o dani z príjmov:

    odsek 5/ Príjmom z podnikania alebo z inej samostatnej zárobkovej činnosti je aj
    a) príjem z akéhokoľvek nakladania s obchodným majetkom daňovníka,
    b) úroky z peňažných prostriedkov na bežných účtoch, ktoré sa používajú v súvislosti s dosahovaním príjmov z podnikania a z inej samostatnej zárobkovej činnosti,

    príjmy a paušalne výdavky

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.