Zavrieť

Porady

Pre Daňových Poradcov

Dobry den. Viete o nejakej firme na Slovensku, ktora by sa zaoberala vracanim (vracanie asi nie je velmi pekne slovo - skratka - uplatnovanim) DPH zaplatenej v statoch EU na prislusnych DU v tychto statoch?

Ide o to, ze ked podnikatel nakupuje sluzby (vystavy, hotely, prenajom auta...) musi to platit s DPH, aj ked je platca, a nemam moznost si tuto zahranicnu DPH uplatnit na Slovensku. V zapadnej EU je kopa takych VAT Recovery firiem, ale napr. teraz to pre nas robi jedna Anglicka firma, a kedze s Anglicanmi je zvycajne debata ako s malym deckom, uz som 10 x olutoval, ze som sa na celu DPH nevykaslal. Pol roka nerobim nic ine ako dookola zhanam rozne papiere a za postovne do UK som dal uz snad viac, ako dostaneme... Minuly rok nam to robili belgicania, a bolo to podstatne lepsie.

Kazdopadne - najjednoduchsie by to bolo dat to Slovenskej firme - pokial sa tym nejaka vobec zaobera.

Any idea?...
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    kalkulka je offline (nepripojený) kalkulka

    pracujem v spoločnosti, ktorá sa zaoberá strojárskou výrobou, ktorú takmer všetku expotrujeme do krajín EÚ ...viac kalkulka
    To by aj mňa zaujímalo?

    misomiso je offline (nepripojený) misomiso

    misomiso
    Zeby nemali ziaden web? Na tej Europskej databaze nemam pristup a nikde inde cez vyhladavac sa nevyskytuju.

    Btw - viete ako sa povie po Polsky "vyhladavac" . nie?

    "vyšukávač" - to nie je vtip, skoro som sa zadusil smiechom, na "rokovani" s nasim polskym partnerom.

    Pre Daňových Poradcov

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.