Zavrieť

Porady

Dobropis

Ahoj poraďáci keď mi príde dobropis za tovar, ktorý bol dodaný vroku 2006, v januári 07, mám ho zaúčtovať ešte do roku 06 ako zníženie nákladov oproti časovému rozlíeniu, alebo ho mám odrátať z nákladov v roku 07?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Adria.ma je offline (nepripojený) Adria.ma

    Adria.ma
    rommy
    Ahoj poraďáci keď mi príde dobropis za tovar, ktorý bol dodaný vroku 2006, v januári 07, mám ho zaúčtovať ešte do roku 06 ako zníženie nákladov oproti časovému rozlíeniu, alebo ho mám odrátať z nákladov v roku 07?
    Ak sa dodávka k dobropisu konala v roku 2006, faktúru -dobropis by som síce zaúčtovala do roka 2007, ale zníženie nákladov do roku 2006 - a to ako ostatné nevyfakturované dodávky 326 (-D) a 5.. účet (-MD). V roku 2007 prijatie faktúry-dobropisu ako 326/321. Záleží od dátumov na faktúre-dobropise - kedy je tam dátum dodávky?

    -----------------------------------------------------------------------
    Ale to je môj postup - môžem sa mýliť.
    Naposledy upravil Adria.ma : 02.02.07 at 09:51

    rommy je offline (nepripojený) rommy

    rommy
    Dátum dodania je dátum vystavenia dobropisu čiže 8.1.07
    Jedná sa o dobropisy za autá, sú to rôzne množstevné bonusy za predané autá v roku 2006

    majuska je offline (nepripojený) majuska

    majuska
    Ahojte,
    mám ešte otázku k účtu 326:
    Môže byť ku 31.12.2006 aktívny zostatok?, pretože aj ja mám množstevný bonus ku autám a mám ho vo výške niekoľkokrát vyššej ako všetky ostatné položky na tomto účte. Nemalo by to byť skôr : -504/-385 Ďakujem za každý názor.
    Naposledy upravil majuska : 23.02.07 at 12:30

    Anna1974 je offline (nepripojený) Anna1974

    Anna1974
    Prečo by nemohol byť aktívny zostatok 326, to znamená,že dodávatelia si nevyfaktúrovali svoje dodávky, čo je pre učtovnu jednotku lepšie, ja by som to inventarizovala bez problémov, stretla som sa s nazorom,že max do 4 rokov sa to može viesť v evidencii...
    Ale ak sa jedna o množstevne bonusy, teda zľavy, učtovala by som to rozhodne na učte 325 a nie 321. A ak dobropisuje platca DPH platcovi, tak bez DPH, ak je pisomna dohoda samozrejme..:-)

    majuska je offline (nepripojený) majuska

    majuska
    326 je pasívny účet tak preto sa mi nejako nepozdáva, že by mohol mať aj aktívny zostatok

    vikinka je offline (nepripojený) vikinka

    vikinka
    Na to nie je tlačivo,urobíš to ako faktúru kde uvedieš namiesto faktúra-dobropis a hodnoty mínusom.

    kalkulka je offline (nepripojený) kalkulka

    pracujem v spoločnosti, ktorá sa zaoberá strojárskou výrobou, ktorú takmer všetku expotrujeme do krajín EÚ ...viac kalkulka
    Už to nie je dobropis. Už je to oprava faktúry.

    monickab je offline (nepripojený) monickab

    monickab
    vikinka Pozri príspevok
    Skús pozrieť u vás v archíve doklady z minul.rokov.
    ďakujem už som to našla.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.