Zavrieť

Porady

ročné zúčtovanie z poisťovní

Už dlhšiu dobu hľadám v príspevkoch ako sa účtuje nedoplatok z ročného vyučtovania. Našla som len ohľadom preplatku. Viem, že v decembri bola zmena ohľadom zahrňovania ročného zúčtovania do základu dane. Môžete mi poradiť , ako sa účtuje preplatok a nedoplatok v JÚ?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Terezap je offline (nepripojený) Terezap

    Terezap
    Nedoplatok z ročného zúčtovania som dala do daňových výdavkov a preplatok
    medzi ostatný príjem. Myslím, že by to malo byť dobre.

    Marína je offline (nepripojený) Marína

    Marína
    Nedoplatok z RZZP sa v PD zaúčtuje ako zdan. výdaj, členenie poistné a preplatok ako príjem neovplyvňujúci základ dane. Preplatok je zdaniteľným príjmom ( viď ZoDP_§8_ods.1_pism.k )
    http://www.porada.sk/t6023-zakon-o-d...-znenie.html#8
    a uvádza sa v DP v odd. VIII. riadok 10.
    Dodatok: Platí pre r.2006. Novelou ZoDP č.688/2006 Z.z. sa v §8 ods.1 písm.k vypúšťa. Platnosť 1.1.2007.
    Naposledy upravil Marína : 02.02.07 at 22:03

    ciaaa je offline (nepripojený) ciaaa

    ciaaa
    Chcem sa len opytat, na to clenenie poistne, to su fondy?
    A nedoplatok z RZZP sa tiez uvadza v DP? Ked uz som ho zauctovala raz ako VOZD? Vdaka

    renocka99 je offline (nepripojený) renocka99

    renocka99
    MARINA a toto ma byt co? tipos BINGO?
    a preplatok ako príjem neovplyvňujúci základ dane. Preplatok je zdaniteľným príjmom

    pavels je offline (nepripojený) pavels

    pavels
    Marína Pozri príspevok
    Nedoplatok z RZZP sa v PD zaúčtuje ako zdan. výdaj, členenie poistné a preplatok ako príjem neovplyvňujúci základ dane. Preplatok je zdaniteľným príjmom ( viď ZoDP_§8_ods.1_pism.k )
    http://www.porada.sk/t6023-zakon-o-d...-znenie.html#8
    a uvádza sa v DP v odd. VIII. riadok 10.
    Dodatok: Platí pre r.2006. Novelou ZoDP č.688/2006 Z.z. sa v §8 ods.1 písm.k vypúšťa. Platnosť 1.1.2007.
    Předpokládám, že to "preplatok ako príjem neovplyvňujúci základ dane" není překlep, když se do daní v oddíle VIII. Takže nakonec se tento příjem zdaní.

    Mě by spíš zajímalo, co se prakticky stane tou změnou od 1.1.2007.

    nika.sum je offline (nepripojený) nika.sum

    nika.sum
    Ahoj, ja som si spravila uz danove priznanie a preplatok som dala do ucta ako danovy prijem. Teraz pozeram ze to ma byt v par.§ 8 a tak zdanit. Nie je to taka vysoka suma, tak to urcite uz neprerobim. Nechapem na co to komplikuju. Preco sa ma zivnostnikovi do toho pliest este aj paragraf 8, nie je to jedno kde sa to zdani?

    alušik je offline (nepripojený) alušik

    alušik
    pavels Pozri príspevok
    Předpokládám, že to "preplatok ako príjem neovplyvňujúci základ dane" není překlep, když se do daní v oddíle VIII. Takže nakonec se tento příjem zdaní.

    Mě by spíš zajímalo, co se prakticky stane tou změnou od 1.1.2007.
    Tou zmenou sa začne preplatok považovať za príjem podľa § 6, ak ide o preplatok SZČO.

    Marína je offline (nepripojený) Marína

    Marína
    renocka99 Pozri príspevok
    MARINA a toto ma byt co? tipos BINGO?
    a preplatok ako príjem neovplyvňujúci základ dane. Preplatok je zdaniteľným príjmom
    renocka99, ešte raz si prečítaj môj príspevok. O. i. v ňom uvádzam, že preplatok je príjmom podľa §8 ods.1 písm. k, takže je zdaniteľným príjmom? Uvádzam v ňom aj Zák.688/2006 Z. z. Stačí si ho pozrieť.
    Naposledy upravil Marína : 02.03.07 at 06:17

    Marína je offline (nepripojený) Marína

    Marína
    nika.sum Pozri príspevok
    Ahoj, ja som si spravila uz danove priznanie a preplatok som dala do ucta ako danovy prijem. Teraz pozeram ze to ma byt v par.§ 8 a tak zdanit. Nie je to taka vysoka suma, tak to urcite uz neprerobim. Nechapem na co to komplikuju. Preco sa ma zivnostnikovi do toho pliest este aj paragraf 8, nie je to jedno kde sa to zdani?
    Reklamovať v NR SR. Už to však Zák. 688/2006 Z. z. napravili.

    nika.sum je offline (nepripojený) nika.sum

    nika.sum
    ciaaa Pozri príspevok
    tak co s nedoplatkom, tiez sa niekde uvadza v DP????
    nedoplatok by mal ist do ucta ako platby do fondov, tak ako preddavky na poistne, ak sa nemylim, takze nikde zvlast v DP sa neuvadza.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.