Zavrieť

Porady

obchodna prevadzka

ahojte,
moje meno je nastasja a buduci rok budem diplomovat na VSVU v atelieru odevneho dizajnu. Chcem otvorit obchod a potrebujem radu ohladom zamestnania predavacky - je moznost zamestnat ako predavacov 3 brigadnikov-studentov na dohody bez toho, ze mam zamestnanca na TPP, alebo zamestnat predavaca na VPP a studenta-brigadnika? ak ano, ako je to s odvodmi pri VPP a brigadnikoch na dohody?
dakujem
kazda rada nad zlato
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    vikinka je offline (nepripojený) vikinka

    vikinka
    Najednoduchší sposob je zamestnať študentov na dohodu o brigádnickej práci študentov,ale musia mať skutočne štatút študenta,treba vydokladovať potvrdením o návšteve školy,pred nástupom ich treba prihlásiť na sociálnu poisťovňu a platíš za nich mesačne 0,8% úrazové poistenie a 0,25% garančné poistenie z vymeriavacieho základu-zo mzdy.

    j.s je offline (nepripojený) j.s

    j.s
    Nejaka zmena? Tento rok nemam este studentov, ale minuly som odvadzal len urazove poistenie - 0,8%

    vikinka je offline (nepripojený) vikinka

    vikinka
    Zmena od 1.7.2006,povinnosť odvádzať aj garančne poistenie za dohodárov a študentov.

    nastasja je offline (nepripojený) nastasja

    nastasja
    ak som spravne pochopila, mozem zamestat x brigadnikov a nemusim mat nikoho na TPP...dakujem

    j.s je offline (nepripojený) j.s

    j.s
    vikinka
    Zmena od 1.7.2006,povinnosť odvádzať aj garančne poistenie za dohodárov a študentov.
    Tak to zase budu problemy ach jaj.

    vikinka je offline (nepripojený) vikinka

    vikinka
    nastasja
    ak som spravne pochopila, mozem zamestat x brigadnikov a nemusim mat nikoho na TPP...dakujem
    Áno presne tak.

    vikinka je offline (nepripojený) vikinka

    vikinka
    nastasja
    este ma napadlo,
    kolko stoji ojazdena registracna pokladna,taka jednoducha?pliis.
    To záleží na tvojej šikovnosti akú zoženieš,tažká odpoveď,hlavne musí mať certifikát.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.