Zavrieť

Porady

kto mi môže pomôcť v mojich začiatkoch?

Som začínajúca účtovníčka a mám z toho hlavu v smútku, môže mi niekto poradiť? Zamestnávateľ kúpil auto na lízing a platí cestnú daň. Všetky bločky z phm mu mám účtovať v prevádzkovej réžii. Žiadne prepočty nerobím ani nevediem knihu jázd. Mne sa to vôbec nepozdáva. Je to možné? Ďakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    liba2 je offline (nepripojený) liba2

    liba2
    Vero2
    Som začínajúca účtovníčka a mám z toho hlavu v smútku, môže mi niekto poradiť? Zamestnávateľ kúpil auto na lízing a platí cestnú daň. Všetky bločky z phm mu mám účtovať v prevádzkovej réžii. Žiadne prepočty nerobím ani nevediem knihu jázd. Mne sa to vôbec nepozdáva. Je to možné? Ďakujem.
    Téma je zadaná v "podvojné účtovníctvo". Ide skutočne o PU - keď sa v zadaní uvádza prevádzková réžia ?
    Monika Kováčová
    Podľa mňa pýtajúci sa účtuje v JÚ. Knihu jázd nerobíš, mal by ju robiť podnikateľ, nakoľko on vie, kade jazdí...nie ty, že?

    mysimis je offline (nepripojený) mysimis

    obyčajný človiečik mysimis
    Pokiaľ sú všetky bločky z phm účtované ako VOZD, musí mať k tomu adekvátne vykázané v knihe jázd ubehnuté kilometre. Knihu jázd robiť musí.
    Monika Kováčová
    mysimis
    Pokiaľ sú všetky bločky z phm účtované ako VOZD, musí mať k tomu adekvátne vykázané v knihe jázd ubehnuté kilometre. Knihu jázd robiť musí.
    Kto musí? Účtovníčka??? No, no, no!

    mysimis je offline (nepripojený) mysimis

    obyčajný človiečik mysimis
    Ja som tam nepísala, že to musí robiť účtovníčka. Odpovedala som na základe už napísaných príspevkov, kde sa hovorí o pánovi podnikateľovi. Účtovníčka nie je dievča pre všetko!!!

    Vero2 je offline (nepripojený) Vero2

    Vero2
    Ďakujem pekne za rady, keďže sa bločky zaraďujem do VOZD a pán podnikateľ si nevedie knihu jázd je to jeho problém asi bude mať čo DÚ vysvetlovať. Ešte prosba nevedela som, že tieto témy sú rozdelené na porade na JÚ a PÚ môžete mi poradiť na aké miesto mám kliknúť? Ďakujem zachraňujete mi život ste moji najlepší priatelia.

    Marianna01 je offline (nepripojený) Marianna01

    Marianna01
    na hornej lište Ti ponúkne možnosť Porada, tam klikni a otvorí sa Ti celá škála porád . JU, PU, Mzdové účto... vyber si, čo potrebuješ

    mysimis je offline (nepripojený) mysimis

    obyčajný človiečik mysimis
    Marianna01
    na hornej lište Ti ponúkne možnosť Porada, tam klikni a otvorí sa Ti celá škála porád . JU, PU, Mzdové účto... vyber si, čo potrebuješ
    a tam si pridáš "novú otázku".

    jerry23 je offline (nepripojený) jerry23

    jerry23
    Dobry den,
    chcem sa opytat na SZČO, čo chodí od slovenskej firmy do čiech na 2-tyzdnovky....zauctovat aj stravne aj vreckove?...robit valutovu pokladnu?

    dakujem

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.