Zavrieť

Porady

SZČO - autokredit

O autokredite tu je toho popísané dosť, ale ja mám s týmto iný problém.
SZČO, ktorý nemá žiadny iný príjem, len zo živnosti si kúpil auto na autokredit. Zaplatil akontáciu 20%, má zmluvu o prevode vlastníckeho práva na auto, zvyšok spláca podľa splátkového kalnedára po dobu 24 mesiacov.Čo sa týka účtovania, to by som nejako zvládla. Problém mám ale v tom, že vo všetkých dokladoch má uvedené len rodné číslo, žiadne IČO ani DIČ, t.j. vyzerá to tak akoby to kúpil len ako fyzická osoba - nepodnikateľ. Môžem vôbec o tom aute účtovať, alebo mám len urobiť zmluvu, že používa súkromné vozidlo na služobné účely a účtovať PHM + cestovné náhrady za opotrebenie? Prosím o radu. Vďaka
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    dracica je offline (nepripojený) dracica

    dracica
    Dana7
    O autokredite tu je toho popísané dosť, ale ja mám s týmto iný problém.
    SZČO, ktorý nemá žiadny iný príjem, len zo živnosti si kúpil auto na autokredit. Zaplatil akontáciu 20%, má zmluvu o prevode vlastníckeho práva na auto, zvyšok spláca podľa splátkového kalnedára po dobu 24 mesiacov.Čo sa týka účtovania, to by som nejako zvládla. Problém mám ale v tom, že vo všetkých dokladoch má uvedené len rodné číslo, žiadne IČO ani DIČ, t.j. vyzerá to tak akoby to kúpil len ako fyzická osoba - nepodnikateľ. Môžem vôbec o tom aute účtovať, alebo mám len urobiť zmluvu, že používa súkromné vozidlo na služobné účely a účtovať PHM + cestovné náhrady za opotrebenie? Prosím o radu. Vďaka
    Podľa mňa nie, jedine keby predal auto ako občan - SZČO /kupnopredajná zmluva/ v tom prípade už o uvere v SZCO neúčtujes

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.