Zavrieť

Porady

rozúčtovanie faktúry-?hudba

Nie som si istá pri rozúčtovaní fa z jedného seminára, sú na nej položky:
-ubytovanie účastníkov 512
-strava 512
-kúpeľný poplatok dať tiež k ??512
-hudba ???
-nájom miestnosti 518 analytika nájom

Poraďte,vopred vďaka
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Marianna01 je offline (nepripojený) Marianna01

    Marianna01
    To mali na mysli hudbu - ako živú hudbu napr. v bare? Alebo púšťali počas seminára nejaké CD? To je teda vec! Ja by som zvažovala repre, ale ktovie, možno to má opodstatnenie...

    kalkulka je offline (nepripojený) kalkulka

    pracujem v spoločnosti, ktorá sa zaoberá strojárskou výrobou, ktorú takmer všetku expotrujeme do krajín EÚ ...viac kalkulka
    A čo to bol za seminár? Súvisí z vašou činnosťou? To ste vyslali zamestnancov na seminár, ktorý potrebujú k svojej práci? Ak takto a fa je vystavená na firmu, tak všetko 518, len mi vysvetli k čomu bola použitá tá hudba?

    3tina je offline (nepripojený) 3tina

    3tina
    Jedná sa o živú hudbu počas spoločenského večera, ktorý bol v programe seminára. Ja tiež uvažujem o repre, a ešte uvažujem aj o strave (nakoľko minulý rok v podobnom prípade bolo rozpísané, obedy, alkohol a pod.) alkohol automaticky repre, ale keď to nie je rozpísané, snáď to môžem dať na 512?

    kalkulka je offline (nepripojený) kalkulka

    pracujem v spoločnosti, ktorá sa zaoberá strojárskou výrobou, ktorú takmer všetku expotrujeme do krajín EÚ ...viac kalkulka
    Takto tú hudbu vidím na repre. Ale ostatné, ak to bolo fakturované na firmu a zaúčtuješ to mimo cesťakov, tak by som účtovala 518, veď vám poskytli službu. Ešte by som snáď uvažovala o tom kúpeľnom poplatku na 538 a možno strava 527,
    528. Ťažko takto odpovedať, možno by bolo dobré poznať aj niektoré cifry v stravnom.
    Naposledy upravil kalkulka : 04.02.07 at 11:06

    Marianna01 je offline (nepripojený) Marianna01

    Marianna01
    Ani som nebola tak ďaleko od pravdy. Tak hudbu určite repre, ostatné prečo nedajú zamestnanci do cesťákov? Potom by si to mala jednoduchšie. A ešte jedna vec - ak mali stravu za deň za viac, ako je stravné na SC, potom by som to dala ako pohľadávky voči zamestnancom a dorovnať.

    kalkulka je offline (nepripojený) kalkulka

    pracujem v spoločnosti, ktorá sa zaoberá strojárskou výrobou, ktorú takmer všetku expotrujeme do krajín EÚ ...viac kalkulka
    Alebo preplatiť a cez príjem cez závislú činnosť dodaniť. Je to na rozhodnutí zamestnávateľa, v prípade ak stravné je nad rámec zákona o CN.

    3tina je offline (nepripojený) 3tina

    3tina
    Vďaka za rady, tiež som to mohla napísať zrozumiteľnejšie, ide o to že od účastníkov sme prijali účastnícky poplatok (naša tržba 602) za seminár v cene ktorého bolo zahrnuté aj stravovanie, čo nám hotel fakturuje, len tá čiastka stravné nie je vôbec rozpísaná /samozrejme zahŕňa obed, čo je OK ale aj tú celú parádu na spoločenskom večeri) keďže je to dosž vysoká suma asi to dám radšej na 513 ?

    Marianna01 je offline (nepripojený) Marianna01

    Marianna01
    Tak teraz si ma už úplne doplietla

    Vy ste organizovali seminár, za stravu v hoteli, kde ste seminár mali, vám vyfaktúrovali nejakú cenu, vy ste ju refakturovali? Alebo čo? Neviem, mali ste tam aj vy zamestnancov? Napíš presne - kto robil seminár, pre koho, kto bol účastný (nie menoslov ale či zamestnanci, alebo cudzí), komu ste poskytovali stravu, čo ste refakturovali, a čo chceš dať do nákladov. Nejak som stratila niť.
    Možno niekto tuší, o čo ide.?

    3tina je offline (nepripojený) 3tina

    3tina
    Áno my sme organizovali seminár, hotelu platíme faktúru ako celok -vlastne celá fa je fakt služba ako ste už písali- ubytovanie, strava, tú hudbu, miestnosť... Boli tam účastníci, od ktorých sme prijali platby - účastnícky poplatok za tento seminár (v cene ktorého boli prednášky, obed, spoločenský večer, zborník predášok.)

    Asi som fakt hotentot

    rozúčtovanie faktúry-?hudba

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.