Zavrieť

Porady

Čerpanie PHM na konci roku

Potreboval by som poradiť ...

29.12.2006 bolo čerpaných 30 litrov benzínu. Platba prebehla kartou, avšak spracovaná bola až v januári 2007 (je na výpise z januára 2007).
Teraz je otázne ako to zaúčtovať. Fakt, že platba a spracovanie je v inom roku nie je problém cez pokladňu + priebežné položky + banku.
Avšak mňa viac zaujíma, či je možné dať dané čerpanie do zásob a potom na začiatku roku ho preúčtovať do spotreby, alebo ako inak to riešiť.
Tých 30 litrov sa reálne spotrebovalo až v roku 2007 keďže v 2006 už neboli jazdy a ďalšie tankovanie bolo až koncom jauára 2007.

Za všetky nápady a rady vopred ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    STRELEC je offline (nepripojený) STRELEC

    STRELEC
    [quote=tiki].... Avšak mňa viac zaujíma, či je možné dať dané čerpanie do zásob a potom na začiatku roku ho preúčtovať do spotreby, alebo ako inak to riešiť. Áno. Je potrebné tieto PHM vykázať v zásobách k 31.12. Sú oprávneným výdavkom r. 2006 a to práve na základe ich evidencie v zásobách (neboli "spotrebované" v knihe jázd!).

    tiki je offline (nepripojený) tiki

    tiki
    No ale keď dám dané PHM do zásob tak to bude nákladom roku 2006 ako potom dosiahnem to, že v roku 2007 ich spotrebujem - dám do nákladov ako spotreba PHM? Lebo nákladom by predsa mali byť až v 2007 na základe knihy jázd

    STRELEC je offline (nepripojený) STRELEC

    STRELEC
    Nákladom u FO budú PHM v roku 2006. Jazdami v roku 2007 len preukážeš oprávnenosť nákladu. V roku 2007 bude kniha jázd. Náklad nie.

    tiki je offline (nepripojený) tiki

    tiki
    čiže v knihe jázd budem len evidovať dáky počiatočný stav PHM?
    OK to by snaď mohlo byť v poriadku, ďakujem za radu.

    STRELEC je offline (nepripojený) STRELEC

    STRELEC
    Pokiaľ je auto zaradené v majetku, tak by mal byť nejaký zostatok PHM v nádrži, nie? Je to logické?!

    tiki je offline (nepripojený) tiki

    tiki
    no mal ale doteraz som vždy tankoval hneď začiatkom januára tak okolo 5 takže vždy som bral že predchádzajúci rok je bez zostatku a celý je v phm bez prenosu do ďalšieho roku

    Čerpanie PHM na konci roku

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.