Zavrieť

Porady

Komisionálny predaj

Dobrý deň

Kamarátka potrebuje vedieť ako sa má účtovať komisionálny predaj.. lebo asi to zle robí. Nedarí sa jej zavesiť dotaz. Ak to niekto viete prosím pomôžte.
Vďaka Alena
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    mysimis je offline (nepripojený) mysimis

    obyčajný človiečik mysimis
    Už sme to tu rozoberali. Skús si dať do vyhľadávača komisionálny predaj.
    SOM TU NOVACIK TAK DUFAM ZE NA DOBRE MIESTO REAGUJEM A DAKTO SI MA VSIMNE, CHCEM LEN VEDIET AK SI ALOZIM OBCHOD KOMIS PREDAJ NAPR KOCIKY, SATSTVO, OBUV, CO JE NAKUPNY DOKLAD A CO PREDAJNY, TREBA POKLADNU? DA SA KOMIS REALIZOVAT AJ MEDZI SLOV OBCANOM A CUDZINCOM? DAKUJEM VELMI VELMI MI POMOZETE PRI ROZHODNUTI ZALOZIT, MAM SPECIALNY NAPAD LEN NEVIEM CI SU U NAS NA TO MOZNOSTI, A TO KUPIT OD OBCANA RAKUSKA NEJAKU VEC A JA JEJ PREDAJ SPROSTREDKUJEM TU V SR NASMU OBCANOVI, TO NENI KOMIS? AK NIE CO TREBA DAT DO ZIVNOSTI?

    jabko je offline (nepripojený) jabko

    jabko
    robím jeden bazár, ktorý funguje na komisionálnom predaji a používame mandátne zmluvy, ktoré obsahujú tabuľku vecí na predaj aj koľko sa za to utŕžilo a koľko chce občan za to vyplatiť, ktorý to tam nechal. Zároveň na evidenciu používame knihu, kde sa eviduje denne chronologicky, č. zmluvy a zmena v nej ( vyplatenie predaných vecí klientovi, alebo predaj danej veci.) Systém mandátnych zmlúv nám odporučilo drsr po dopyte.

    jabko je offline (nepripojený) jabko

    jabko
    na príjem a výdaj hotovosti v súvislosti s mandátnymi zmluvami používame PPD a VPD. V súvislosti s nákupom od Rakúskych občanov si nie som istá ako ten komisionálny predaj môže fungovať. Snáď Ti to pomôže.

    1novacik1 je offline (nepripojený) 1novacik1

    1novacik1
    ahojte,prosim o pradenie skusenejsich
    firma sro-účtuje v PU-sposobom B a nechce uz predavata tovar ktory ma -preto to chce da do komisu- SZCO,ktora vedie JU-preto v sro by sa urobila inventura skladu k 1.11.2007 132/504 30000,-
    urobila komisionalna zmluva-raz mesacne sa bude robit inventura predaneho tovaru a vystavi sa faktura napr na sumu 1500,-skk v PU by to uctovne islo -VF311/602 1500
    211 /311 1500
    504/132 1500
    v JU by som to dala na sklad,lebo tam sa to predava cez ERP -co by bola trzba napr 1950,-skk-POZD-ked sa vystavi faktura DF bolo by to v PD-VOZD 1500,-skk-moze to takto byt? pozrel by sa mi niekto na to -dakujem

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.