Zavrieť

Porady

Prepočet EUR k 31.12.

Ahojte, mám takýto problém. K 31.12 evidujem aj odoslanú zálohu v EUR do cudziny aj prijatú záloha od tunajšej firmy v EUR. Prepočítava sa 31.12. kurzom k tomuto dňu aj prijatá resp. odoslaná záloha? Ako to zaúčtujem a ako sa s tým narába potom v nasledujúcom roku, keď sa dodanie resp odobratie tovaru skutočne uskutoční.
Poraďte mi prosím.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    AHA je offline (nepripojený) AHA

    AHA
    KR k zálohe zaúčtuješ interným dokladom v novom roku s tým nerobíš nič další KR ti vznikne až pri párovaní zálohy s faktúrou.

    koňo je offline (nepripojený) koňo

    koňo
    Kurzom k 31. 12. musíš prepočítať všetko, čo je v cudzej mene, teda aj preddavky (pasívne i aktívne). Po zápočte s faktúrou ti - už v novom roku -vzniknú ďalšie kurzové rozdiely (započítavaš čiastky v cudzej mene).

    Kolejová je offline (nepripojený) Kolejová

    Kolejová
    Ako postupoval Váš softwér pri prepočte záloh v EUR mene k 1.1.2009. Účtovali ste nejaký rozdiel na 378 prípadne 379 ?
    Nemôžem presvedčiť našich dodávateľov programu že to že mi predelili zálohy cez 30,126 nie je správne.
    Ja viem že v zákone je povedané, že sa prepočítavajú cez historické kurzy ale oni chcú stále účtovať na druhej strane akési kurzové rozdiely (cez 378 a 379 a 563 a 663).

    Prosím, skúste mi poradiť už je apríl a ja nemám správne počiatočné stavy k 1.1.2009. Majú pravdu oni a ja tomu nerozumiem ?

    Prepočet EUR k 31.12.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.