Zavrieť

Porady

preplatok na dani a odstupné

Zdravím na porade,

chcem sa opýtať, som živnostník od 1.1.2006 a mal som v roku 2006 z predchádzajúceho zamestnania (do konca roku 2005) vyplatené odstupné a preplatok na dani (ročné zúčtovanie príjmu za 2005 mi pripravoval predchádzajúci zamestnávateľ). Mám tento príjem uvádzať (preplatok aj odstupné) uvádzať do daňového priznania, a taktiež uvádzať aj v peňažnom denníku?

vďaka.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času
    Monika Kováčová
    Počkaj a kedy ti bolo vyplatené odstupné??? V roku 2006? Alebo za 12/2005 v 1/06? Ak za 12/05, máš to vysporiadané a platí prísp. č. 2

    bali83 je offline (nepripojený) bali83

    bali83
    vdaka ermon za radu.

    odstupne bolo za mesiac 12/2005 a vyplatene v 01/2006.
    Preplatok na dani za rok 2005 vrátený v 03/2006 taktiež nie je predmetom daňového priznania?

    vďaka.
    Naposledy upravil bali83 : 04.02.07 at 21:53

    michelle84 je offline (nepripojený) michelle84

    michelle84
    Dobry den, chcem sa opytat. Niektorym zamestnancom, ktorym sa ukoncil pracovny pomer v roku 2006 nebolo vyplatene v zdanovacom obdobi 2006 odstupne. Takze im toto odstupne neuvediem ani pri rocnom zuctovani? Preddavkova dan bola vysporiadana z tyhto odstupnych, len v jednom pripade este nie. Odstupne je z leta 2006 a jedno z decembra 2006. Este sa chcem opytat, ci sumu tychto odstupnych mam dat v podvojnom uctovnictve ako pripocitatelnu polozku k nakladom, kedze neboli vyplatene? Dakujem

    preplatok na dani a odstupné

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.