Zavrieť

Porady

Príjmy z predaja nehnuteľností

Poraďáci, potreboval by som pomoc. Mám klienta, ktorý v roku 2006 kúpil na základe kúpno-predajnej zmluvy byt a o pár mesiacov ho následne predal so ziskom 300.000 SKK(tiež na základe kúpno-predajnej zmluvy). Trvalý pobyt tam nemal a bolo to v rámci roku 2006. V roku 2006 použil tieto peniaze na investíciu do domu, ktorý kúpil. Nemá peniaze. Výnos z predaja nehnuteľnosti by mal zdaniť v daňovom priznaní, on však všetko investoval do nehnuteľnosti. Za výdavky na nehnuteľnosť sa považujú iba súvisiace náklady s týmto bytom alebo aj investícia do novej nehnuteľnosti? Alebo si má pripraviť 57 tisíc?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    mysimis je offline (nepripojený) mysimis

    obyčajný človiečik mysimis
    Braňo
    Poraďáci, potreboval by som pomoc. Mám klienta, ktorý v roku 2006 kúpil na základe kúpno-predajnej zmluvy byt a o pár mesiacov ho následne predal so ziskom 300.000 SKK(tiež na základe kúpno-predajnej zmluvy). Trvalý pobyt tam nemal a bolo to v rámci roku 2006. V roku 2006 použil tieto peniaze na investíciu do domu, ktorý kúpil. Nemá peniaze. Výnos z predaja nehnuteľnosti by mal zdaniť v daňovom priznaní, on však všetko investoval do nehnuteľnosti. Za výdavky na nehnuteľnosť sa považujú iba súvisiace náklady s týmto bytom alebo aj investícia do novej nehnuteľnosti? Alebo si má pripraviť 57 tisíc?
    Sumu 300.000,- Sk musí zdaniť. Ako výdavky môže použiť napr.poplatky za znalecký poosudok, za vyhotovenie kúpno-predajnej zmluvy, overovanie. Ak v uvedenom byte urobil nejaké opravy a pod. tiež to môže dať do nákladov. Výdavky súvisiace s investíciou do domu určite nemôže odpočítavať. A DÚ nebude zaujímať, že nemá peniaze.

    Príjmy z predaja nehnuteľností

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.