Zavrieť

Porady

Výdaj spotrebiteľského balenia liehu

Ahojte poraďáci, mám otázku: Pohostinstvo - musí vypisovať str.3 výdaj spotrebitešského balenia liehu? Nie som si istá, pred tým sme túto stranu nevypisovali v starom tlačive, môj dôjem že nie, opravte ma prosím ak sa mýlim. Díky.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Danielle369 je offline (nepripojený) Danielle369

    Danielle369
    vypisuje sa to úplne dolu na liste,nie hore.

    Muška je offline (nepripojený) Muška

    Muška
    doplním svoju odpoveď, vypisuje sa len jedným číslom, tuším 4. strana. pozrela som do tlačiva.....je to na 3. strane - úplne posledný riadok
    Samozrejme, že tá 3. strana - "menovite" - sa vypisuje iba ak by si predala na meno
    Naposledy upravil Muška : 07.02.07 at 19:44

    bobotova je offline (nepripojený) bobotova

    bobotova
    Možno sa pýtam od veci, ale prosím o trpezlivosť. Takže sme kaviareň, čo tam budeme písať na str.3? Vopred ďakujem za odpoveď.

    moni je offline (nepripojený) moni

    moni
    Na stranu 3 pokial v kaviarni predávaš lieh v spotrebitelskom balení a predávaš ho konečnému spotrebiteľovi, celkom dole je políčko bez možnosti uviesť číslo povolenia, tam si vypočítaš podľa vzorca v ponaučení kolko si predala toho liehu.

    Excise Duty je offline (nepripojený) Excise Duty

    ten, čo už nemusí do roboty Excise Duty
    bobotova
    Možno sa pýtam od veci, ale prosím o trpezlivosť. Takže sme kaviareň, čo tam budeme písať na str.3? Vopred ďakujem za odpoveď.
    Celkom na spodku v tom samostatnom stĺpci 3 celkové množstvo predaného alkoholu prepočítané na litre alkoholu.

    natkov je offline (nepripojený) natkov

    natkov
    Klient má večierku - do 12/2006 sme písali príjem alkoholu a zásoby. Za január 2006 treba písať aj výdaj??????
    Monika Kováčová
    natkov Pozri príspevok
    Klient má večierku - do 12/2006 sme písali príjem alkoholu a zásoby. Za január 2006 treba písať aj výdaj??????
    áno 3. strana dole ale za 1/2007.

    mat.hew je offline (nepripojený) mat.hew

    mat.hew
    moni Pozri príspevok
    Na stranu 3 pokial v kaviarni predávaš lieh v spotrebitelskom balení a predávaš ho konečnému spotrebiteľovi ...
    V poučení (FS 12/2006) je v bode 17. napísané:
    V stĺpci 3 „Množstvo vydaného liehu v SBL v l a. ostatným odberateľom SBL“ držiteľ povolenia na predaj uvedie celkové množstvo liehu vyjadrené v l a., ktoré vydal v spotrebiteľskom balení anonymnému odberateľovi na jeho konečnú spotrebu, vrátane celkového množstva liehu vyjadreného v l a., ktoré vydal zo spotrebiteľského balenia anonymnému odberateľovi na jeho konečnú spotrebu
    Takže mi z toho vyplýva, že nielen predaj v SBL, ale aj predaj na poháriky.
    Inými slovami - mesačná inventúra. Aby to nabudúce nechceli v mililitroch!
    Mám pocit, že to avízované znižovanie stavov štátnych úradníkov znamená, že ich prácu budeme robiť my.

    Beata je offline (nepripojený) Beata

    Beata
    mat.hew Pozri príspevok
    V poučení (FS 12/2006) je v bode 17. napísané:
    V stĺpci 3 „Množstvo vydaného liehu v SBL v l a. ostatným odberateľom SBL“ držiteľ povolenia na predaj uvedie celkové množstvo liehu vyjadrené v l a., ktoré vydal v spotrebiteľskom balení anonymnému odberateľovi na jeho konečnú spotrebu, vrátane celkového množstva liehu vyjadreného v l a., ktoré vydal zo spotrebiteľského balenia anonymnému odberateľovi na jeho konečnú spotrebu
    Takže mi z toho vyplýva, že nielen predaj v SBL, ale aj predaj na poháriky.
    Inými slovami - mesačná inventúra. Aby to nabudúce nechceli v mililitroch!
    Mám pocit, že to avízované znižovanie stavov štátnych úradníkov znamená, že ich prácu budeme robiť my.
    Na túto tému sme sa už bavili (viď http://www.porada.sk/t38281-hlasenie...aji-liehu.html) a tiež som bola za to, že treba nahlasovať aj otvorené SBL, presne podľa inventúry. Bohužiaľ, keď prečítaš uvedenú tému, dopracovali sme sa k tomu, že colnica vydala stanovisko (viď https://poprad1.colnasprava.sk/lieh2...p?id_clanok=11), v ktorom stanovila, že do hlásenia vpisujeme iba celé SBL a každé načaté SBL uvádzame ako celé do zásob, čiže do výdaja sa dostane len vtedy keď sa predá posledná kvapka...

    mat.hew je offline (nepripojený) mat.hew

    mat.hew
    Vďaka za upozornenie, ešte že sa tie naše skvelé štátne úrady vždy dokonale zhodnú

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.