Zavrieť

Porady

dobrá rada nad zlato - kontrola PD

čaute poraďáci!! Mal by niekto na mňa čas.? Mám zopár otázok neviem si s nimi rady.

Kontrolujem PD. Podnikateľ je kvartálny platca DPH. To len na okraj ak by to bolo potrebné vedieť.
1. fa vyhotovená 3.10 2006,splatná 10.10 2006, daň povinnosť 29.9.2006 čo s tým keď podáva daňové priznanie za III.Q?
2. neúčtoval tržby z ERP - čiže bude musieť podať opravné DP, môžem dať tržby za jednotlivé mesiace v Q spolu alebo za každý mesiac zvlášť a ktoré sumy?
3. ak sú v pen. denníku nezrovnalosti ako sa to dá opraviť účtujem v MRP
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    evina je offline (nepripojený) evina

    evina
    Vero2
    čaute poraďáci!! Mal by niekto na mňa čas.? Mám zopár otázok neviem si s nimi rady.

    Kontrolujem PD. Podnikateľ je kvartálny platca DPH. To len na okraj ak by to bolo potrebné vedieť.
    1. fa vyhotovená 3.10 2006,splatná 10.10 2006, daň povinnosť 29.9.2006 čo s tým keď podáva daňové priznanie za III.Q? Tomu síce nerozumiem ako podáva DP za III. kvartál teraz alebo ako je to myslené, ale táto faktúra môže byť tak v 3. ako aj vo 4. štvrťroku /§51 Zákona...
    2. neúčtoval tržby z ERP - čiže bude musieť podať opravné DP, môžem dať tržby za jednotlivé mesiace v Q spolu alebo za každý mesiac zvlášť a ktoré sumy? Dala by som za každý mesiac zvlášť v členení ntto a DPH
    3. ak sú v pen. denníku nezrovnalosti ako sa to dá opraviť účtujem v MRP nerobím v MRP snáď niekto druhý, ale asi aj závisí o aké nezrovnalosti sa jedná...

    Odpoveď farebne
    .

    Milan Benka je offline (nepripojený) Milan Benka

    obyvateľ SR Milan Benka
    Vero2
    čaute poraďáci!! Mal by niekto na mňa čas.? Mám zopár otázok neviem si s nimi rady.

    Kontrolujem PD. Podnikateľ je kvartálny platca DPH. To len na okraj ak by to bolo potrebné vedieť.
    1. fa vyhotovená 3.10 2006,splatná 10.10 2006, daň povinnosť 29.9.2006 čo s tým keď podáva daňové priznanie za III.Q?
    Ak je to jeho vystavená fa, tak do 3.Q.
    Ak došlá fa, tak 3. alebo 4. Q (tak ako píše Evina)

    2. neúčtoval tržby z ERP - čiže bude musieť podať opravné DP, môžem dať tržby za jednotlivé mesiace v Q spolu alebo za každý mesiac zvlášť a ktoré sumy?
    Súhlasím s Evinou.

    3. ak sú v pen. denníku nezrovnalosti ako sa to dá opraviť účtujem v MRP
    Čo chceš opraviť?

    zvýraznené

    Vero2 je offline (nepripojený) Vero2

    Vero2
    Že čo kontrolovať? Výdaj tam má dva krát v hotovosti a z bú to isté. z bú tam nemalo byť. K niektorým účtovným prípadom v hotovosti nemá doklady. Čo s tým? Účto si robil minulý polrok sám. Mohli by ste sa prosím k tomu vyjadriť zaujíma ma Váš názor.

    Ešte by som chcela vedieť, že ak mám na faktúre napr. sumu 1916 sk, v peň. denníku 1915,90, z toho celkom 1610.- a dph 305.90 čo je aj na faktúre, je to v peň.denníku správne neviem čo s tými haliermi.



    marcik je offline (nepripojený) marcik

    stale v práci marcik
    Môj názor: urobiť dodatočné DP DPH, opraviť doklady v PD,a to zaokrúhlovanie sa dá soft. nastaviť, aby nebral haliere ako chybu, ale poviem ti že z vlastnej skúsenosti radšej to nahadzuj tak ako to máš na dokladoch, hlavne DPH! Lebo pri kontrole sa chytia al halierov!!

    Johanka je offline (nepripojený) Johanka

    Johanka
    Vero2
    Že čo kontrolovať? Výdaj tam má dva krát v hotovosti a z bú to isté. z bú tam nemalo byť. K niektorým účtovným prípadom v hotovosti nemá doklady. Čo s tým? Účto si robil minulý polrok sám. Mohli by ste sa prosím k tomu vyjadriť zaujíma ma Váš názor.

    Ešte by som chcela vedieť, že ak mám na faktúre napr. sumu 1916 sk, v peň. denníku 1915,90, z toho celkom 1610.- a dph 305.90 čo je aj na faktúre, je to v peň.denníku správne neviem čo s tými haliermi.


    Môžem vyjadriť svoj názor k tomu, že si to robil sám - nebude rozumnejšie začať znovu? Opravovať zaúčtovania po niekom , kto evidentne nemá o účtovníctve ani základné vedomosti nie je žiadna sranda .....

    STRELEC je offline (nepripojený) STRELEC

    STRELEC
    Takýto prípad sa nedá opravovať. Len urobiť odznova, vyčísliť rozdiely a rozhodnúť čo s nimi.

    Vero2 je offline (nepripojený) Vero2

    Vero2
    účtujem v DOS-e. Najviac sa mi páči rada začať odznova. Ale čo keď mu príde kontrola a budú pozerať účto z minulého roku. Má tam napríklad zaúčtované dva krát tú istú položku výdaj v hotovosti, bežný účet zostatok k 31. 12 06 mu nesedí s PD.
    Nemá zamestnancov len jeden živnostník pre neho robí reklamné návrhy, u neho vo firme a berie si obedy na seba a pre neho. Veď to je blbosť. On si nedá povedať, že to mu neuznajú!!!!!!!!!!

    Počula som takú radu, že treba účtovať tie sumy, ktoré prídu na výpise z bú a nie tie, ktoré sú na dokladoch aby potom sedeli na konci roka zostatky na bú a na výpise. Neviem či je to možné. A keď ma naštve bude si to robiť aj naďalej sám .

    Milan Benka je offline (nepripojený) Milan Benka

    obyvateľ SR Milan Benka
    Začni odznova, tak to bude najlepšie a budeš mať v tom dobrý prehľad.

    evina je offline (nepripojený) evina

    evina
    Vero2
    účtujem v DOS-e. Najviac sa mi páči rada začať odznova. Ale čo keď mu príde kontrola a budú pozerať účto z minulého roku. Má tam napríklad zaúčtované dva krát tú istú položku výdaj v hotovosti, bežný účet zostatok k 31. 12 06 mu nesedí s PD.
    Nemá zamestnancov len jeden živnostník pre neho robí reklamné návrhy, u neho vo firme a berie si obedy na seba a pre neho. Veď to je blbosť. On si nedá povedať, že to mu neuznajú!!!!!!!!!!

    Počula som takú radu, že treba účtovať tie sumy, ktoré prídu na výpise z bú a nie tie, ktoré sú na dokladoch aby potom sedeli na konci roka zostatky na bú a na výpise. Neviem či je to možné. A keď ma naštve bude si to robiť aj naďalej sám .
    Mám pocit, že dnes tu účtovníctvo dostáva vo viacerých témach pekne na frak...

    Vero2
    účtujem v DOS-e. Najviac sa mi páči rada začať odznova. Ale čo keď mu príde kontrola a budú pozerať účto z minulého roku.
    Neviem si predstaviť inú radu nad zlato ako tieto účtovné smeti upratať urobením účtovníctva odznova. Myslím, že Tí, ktorí radili mysleli na rok 2006, a potom ak pán podnikateľ bude ochotný zaplatiť tak, aj predchádzajúce roky, veď za účtovníctvo je zodovedný on a len on...

    Vero2
    Počula som takú radu, že treba účtovať tie sumy, ktoré prídu na výpise z bú a nie tie, ktoré sú na dokladoch aby potom sedeli na konci roka zostatky na bú a na výpise. Neviem či je to možné. A keď ma naštve bude si to robiť aj naďalej sám .
    Tak tomuto už vôbec nerozumiem. Neviem aké iné sumy by sa mali účtovať ako tie, čo sú na výpise a o akých dokladoch v súvislosti z BÚ hovoríš?.....Ak sú napr. rozdiely medzi sumou na faktúre a jej úhradou rieši sa to iným aposobom ako "prispôsobovaním" položiek účtu.... Myslím, že prvé, čo si každý naozaj čo i len priemerný účtovník skontroluje je to, či mu na halier sedí zostatok na BÚ v peňažnom denníku so skutočným stavom na BÚ podľa výpisu...

    Ak sa to nedá urobiť poriadne celé odznova, nemá zmysel robiť s tým asi nič...

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.