Zavrieť

Porady

surne-prijem FO v roku 2004

Prosim Vas surne o radu,
aky prijem v roku 2004 moze mat fyzicka osoba nepodnikatel z predaja svojho majetku (auto, náradie...) aby si tieto prijmy nemusi pripocitavat k mzde a nemusela podavat danove priznanie ?

Dakujem pekne
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    JarkaL je offline (nepripojený) JarkaL

    JarkaL
    Príjmy z predaja hnuteľnej veci okrem príjmov z predaja hnut. veci, ktorá bola zahrnutá do obchodného majetku ... boli oslobodené, pozri §9 ZDP písm.d)

    Lubkka je offline (nepripojený) Lubkka

    Lubkka
    Ale co potom s § 8,C = ostatné príjmy sú najmä príjmy z predaja hnuteľných vecí ?

    tinaM je offline (nepripojený) tinaM

    tinaM
    Lubkka
    Ale co potom s § 8,C = ostatné príjmy sú najmä príjmy z predaja hnuteľných vecí ?
    No tu sa jedná práve o tie príjmy z predaja hnuteľných vecí, ktoré boli kedysi predmetom podnikania, boli vyradené z evidencie majetku a predali sa do 5 rokov od vyradenia.

    celas je offline (nepripojený) celas

    účtovník celas
    Lubkka
    Prosim Vas surne o radu,
    aky prijem v roku 2004 moze mat fyzicka osoba nepodnikatel z predaja svojho majetku (auto, náradie...) aby si tieto prijmy nemusi pripocitavat k mzde a nemusela podavat danove priznanie ?

    Dakujem pekne
    Nezáleží za koľko to predá, ale či tie predmety má vo firme vložené, či s nimi podnikal, teda auto či používal na podnikanie, zaplatil cestnú daň a účtoval si o PHM. Vtedy predaj takýchto vecí musí zdaniť ešte 5 rokov po skončení podnikania, myslím tým DPFO

    Lubkka je offline (nepripojený) Lubkka

    Lubkka
    Ja som mala na mysli obycajneho obcana, nepodnikatela, ktory predal naradie s ktorym nikdy nepodnikal..... a predal ich SZČO u ktorej to bol vydavok znižujúci základ dane. Tak ma zaujima či tento prijem v tom roku 2004 musel občan zdanit .... dakujem

    STRELEC je offline (nepripojený) STRELEC

    STRELEC
    Lubkka
    Ja som mala na mysli obycajneho obcana, nepodnikatela, ktory predal naradie s ktorym nikdy nepodnikal..... a predal ich SZČO u ktorej to bol vydavok znižujúci základ dane. Tak ma zaujima či tento prijem v tom roku 2004 musel občan zdanit .... dakujem
    Odpoveď je už v príspevku č. 2

    Bez ohľadu na výšku sumy bol (a aj je) takýto predaj hnuteľného majetku od dane oslobodený.

    Lubkka je offline (nepripojený) Lubkka

    Lubkka
    Dakujem moc, akosi sa mi tomu ale nechce verit ze v tom to state je nejaky prijem bez ohladu na jeho vysku oslobodeny od dane :-)

    STRELEC je offline (nepripojený) STRELEC

    STRELEC
    Lubkka
    Dakujem moc, akosi sa mi tomu ale nechce verit ze v tom to state je nejaky prijem bez ohladu na jeho vysku oslobodeny od dane :-)
    Hovorí sa v tejto téme stále ale o "nepodnikateľskom" predaji. To len na zdôraznenie.

    Pepa je offline (nepripojený) Pepa

    Pepa
    Lubkka
    Dakujem moc, akosi sa mi tomu ale nechce verit ze v tom to state je nejaky prijem bez ohladu na jeho vysku oslobodeny od dane :-)
    Ale ver !

    surne-prijem FO v roku 2004

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.