Zavrieť

Porady

Prenajom auta

Zdravím. Sme platitelia DPH(stavebná firma) a ideme prenajať auto ďalšiemu platiteľovi DPH. Zmluvu už mám vytvorenú , len ju treba podpisať. Chcem sa spýtať ako to bude s platením. Či som ja povinná posielať faktúry (aj keď toto prenajatie nie je činnosťou podnikania) a ak ano či to bude s DPH alebo bez. Ďalej sa chcem spýtať, kto si bude môcť uplatniť bločky PHL, alebo opravy , udržiavanie,.....
Ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Johanka je offline (nepripojený) Johanka

    Johanka
    berry
    Zdravím. Sme platitelia DPH(stavebná firma) a ideme prenajať auto ďalšiemu platiteľovi DPH. Zmluvu už mám vytvorenú , len ju treba podpisať. Chcem sa spýtať ako to bude s platením. Či som ja povinná posielať faktúry (aj keď toto prenajatie nie je činnosťou podnikania) a ak ano či to bude s DPH alebo bez. Ďalej sa chcem spýtať, kto si bude môcť uplatniť bločky PHL, alebo opravy , udržiavanie,.....
    Ďakujem
    Prenájom áut nemusíte mať ako činnosť v premete podnikania. Asi prenajímate majetok, ktorý je momentálne vo firme nevyužitý a nijakým iným spôsobom nezabezpečuje dosiahnutie príjmov ...
    Prenájom hnuteľných vecí nie je oslobodený od DPH, takže faktúry budete vystavovať s DPH. Splátky nájomného si môžete dohodnúť aj v zmluve, v tom prípade táto dohoda o platbách nájomného sa považuje za faktúru v zmysle zákona o DPH. Kto bude znášať náklady na opravy a údržbu sa musíte dohodnúť v zmluve, ale zvyčajne bežné opravy a údržbu znáša nájomca. O nákupe PHL účtuje ten, kto PHL nakupuje a spotrebúva ...
    Informácia pre druhú zmluvnú stranu - nájomcu - v prípade, že predmetom prenájmu je osobný automobil, nemá v zmysle § 49 ods.7 Zákona o DPH nárok na odpočet DPH.

    Maxinka je offline (nepripojený) Maxinka

    Maxinka
    Ešte k tomuto sa popýtam:
    - ak firma"A"autá teraz nepotrebuje, prenajme ich firme "B". Firma "A" má paliv.karty na ktoré tankuje firmy "B".Keď príde FA firme "A" tak ona ju prefakturuje firme "B" + za nájom automobilov.Môže to tak byť?
    - ak prenajíma firma "A" auto, ktoré nie je M1 tak si môže uplatniť firma "B" aj DPH z prenájmu-čiže celú fa od firmy "A"?
    - tá zmluva by mala asi ako vyzerať?

    Ďakujem za odpovede.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.