Zavrieť

Porady

nalezistosti fa

prosim vas, vedel by ma niekto odkazat na nejaky zakon a paragraf kde sa pise o tom co ma byt nalezitostou faktury aby bola uznana za fa ?

dik
Usporiadat
ZuzanaP ZuzanaP

ZuzanaP je offline (nepripojený) ZuzanaP

:-D
§ 71 ods. 2 Zákona o DPH
0 0
martina_j martina_j

martina_j je offline (nepripojený) martina_j

dakujem velmi pekne hned si idem nastudovat
0 0
uzivatel2 uzivatel2

uzivatel2 je offline (nepripojený) uzivatel2

Kata
Ešte by som doplnila Obchodný zákonník §3a
0 0
j.s j.s

j.s je offline (nepripojený) j.s

A trosku to upravuje aj zakon o uctovnictve
0 0
sta sta

sta je offline (nepripojený) sta

Neviem či som sa presne trafila do témy, ale chcela by som Vás poprosiť o radu.
Dostali sa mi do ruky doklady jednej s.r.o. a s hrôzou som zistila, že firma, ktorá tejto s.r.o. fakturovala tovar, vystavovala faktúry na konateľku firmy, ktorá bola predtým živnostníčka (živnosť má od 8/2005 pozastavenú), takže faktúry sú vystavené na "neaktívnu" živnosť. Netuším čo s tým spraviť, tento tovar si s.r.o. nemôže dať do nákladov, konateľka ich zasa nemôže predať s.r.o., pretože má pozastavenú činnosť?
Viete mi prosím niekto pomôcť ako sa z toho vymotať?
0 0
Monika Kováčová Monika Kováčová

Monika Kováčová je offline (nepripojený) Monika Kováčová

Pokúsiť sa kontaktovať dodávateľa a uviesť všetko na pravú mieru, t.j. dodávateľ vystaví opravené fa so správnymi identifikačnými údajmi o s.r.o.
0 0
sta sta

sta je offline (nepripojený) sta

S dodávateľom som už hovorila, nedá sa to. Konateľka mu nenahlásila zmenu, že vznikla s.r.o., takže všetko sa fakturovalo pod starým zákazníckym číslom, a mala už aj svoje zľavy, vzhľadom na to, že je dlhodobým odberateľom. A dodávateľa systém nepustí, aby mi to opravili
0 0
Monika Kováčová Monika Kováčová

Monika Kováčová je offline (nepripojený) Monika Kováčová

Konateľka bola pažravá za zľavami a nakoniec dopadne na psí tridsiatok...
Neviem ako moji kolegovia, ale ja som v identifikačných údajoch na faktúrach nekompromisná.
0 0
Zita5 Zita5

Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac
ermon Pozri príspevok
Konateľka bola pažravá za zľavami a nakoniec dopadne na psí tridsiatok...
Neviem ako moji kolegovia, ale ja som v identifikačných údajoch na faktúrach nekompromisná.

Súhlasím s ermon , zdá sa ako keby jej tam išlo o zľavu , pričom si neuvedomila dôsledky .
0 0
sta sta

sta je offline (nepripojený) sta

Nepovedala, by som že bola pažravá na zľavy....Ona si to vôbec neuvedomila....Je jedným z tých "podnikateľov", ktorý si nevedia uvedomiť, že keď "prejdú zo živnosti na s.r.o.", tak s.r.o. je úplne nový subjekt, že s ich živnosťou nemá nič spoločné

Ja som tiež nekompromisná, čo sa týka údajov na faktúrach, ale tieto faktúry jej tvoria dosť vysokú položku z celkových nákladov, tak preto hľadám nejaké riešenie...
0 0
Monika Kováčová Monika Kováčová

Monika Kováčová je offline (nepripojený) Monika Kováčová

Je mi ľúto sta, neviem ti pomôcť. Do nákladov určite nemôžu ísť faktúry s identifikačnými údajmi inej spoločnosti. A už vôbec nie ak tá spoločnosť má pozastavenú živnosť.
0 0
Zita5 Zita5

Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac
sta Pozri príspevok
Nepovedala, by som že bola pažravá na zľavy....Ona si to vôbec neuvedomila....Je jedným z tých "podnikateľov", ktorý si nevedia uvedomiť, že keď "prejdú zo živnosti na s.r.o.", tak s.r.o. je úplne nový subjekt, že s ich živnosťou nemá nič spoločné

Ja som tiež nekompromisná, čo sa týka údajov na faktúrach, ale tieto faktúry jej tvoria dosť vysokú položku z celkových nákladov, tak preto hľadám nejaké riešenie...
Jediné a čisté východisko vidím prepracovať faktúry, inak jej smola z nevedomosti .Nemôžeš účtovať o niečom , čo nesúvisí s.r.o-čkou .
0 0
Zita5 Zita5

Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac
ermon Pozri príspevok
Je mi ľúto sta, neviem ti pomôcť. Do nákladov určite nemôžu ísť faktúry s identifikačnými údajmi inej spoločnosti. A už vôbec nie ak tá spoločnosť má pozastavenú živnosť.
Podľa dokladov to má náznak neoprávneneého podnikania , i keď to nie je v skutočnosti tak .
0 0
Monika Kováčová Monika Kováčová

Monika Kováčová je offline (nepripojený) Monika Kováčová

Presne to ma napadlo.
0 0
Zita5 Zita5

Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac
Nepoznám situáciu , ale to mohlo byť všetko doriešené jednaním odberateľa a dodávateľa, ak dod.vedel o tom , že končí resp. má pozastavenú živnosť a v tej istej činnosti bude pokračovať v s.r.o. tak bolo to možno aj vecou dohody , len asi bolo treba na to myslieť, chcieť a jednať.

Ale pripúšťam aj to , že konateľku a bývalú živnostníčku to v tom momente nenapadlo.
0 0
sta sta

sta je offline (nepripojený) sta

ďakujem Vám všetkým, myslela som, že to inak nepôjde, len to dať mimo dane. Horšie je, že takto to mala aj v r. 2005, kedy vlastne táto s.r.o. vznikla a predchádzajúci účtovník, jej to kľudne nechal v nákladoch, takže má celé účtovníctvo za r. 2005 zle A to nehovorím, koľko ďalších chýb som tam po ňom našla.

Ak môžem poprosiť ešte o jednu radu. Táto s.r.o. má v predmete činnosti kaderníctvo, ale v jednej miestnosti pracovala aj kozmetička, ktorá si mesačne fakturovala služby, ktoré pre s.r.o. vykonala. Neplatila nájomné za tú miestnosť a všetok materiál kupovala s.r.o.-čka. V spoločnosti je len jedna registračná pokladňa cez ktorú sa blokovali tržby za kaderníctvo aj za kozmetiku, pritom s.r.o. nemá kozemtické práce v predmete činnosti.
Uvažujem správne, ak tvrdím, že si s.r.o. nemôže dať do nákladov materiál, ktorý nakúpila pre kozmetičku? A potom vlastne, ani kozmetické práce, ktoré jej ona mesačne fakturovala? A čo potom s tržbami? Ach joo, prečo ja mám šťastie na takýchto klientov....
0 0
Monika Kováčová Monika Kováčová

Monika Kováčová je offline (nepripojený) Monika Kováčová

Vzdávam sa...
0 0
Zita5 Zita5

Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac
sta Pozri príspevok
ďakujem Vám všetkým, myslela som, že to inak nepôjde, len to dať mimo dane. Horšie je, že takto to mala aj v r. 2005, kedy vlastne táto s.r.o. vznikla a predchádzajúci účtovník, jej to kľudne nechal v nákladoch, takže má celé účtovníctvo za r. 2005 zle A to nehovorím, koľko ďalších chýb som tam po ňom našla.

Ak môžem poprosiť ešte o jednu radu. Táto s.r.o. má v predmete činnosti kaderníctvo, ale v jednej miestnosti pracovala aj kozmetička, ktorá si mesačne fakturovala služby, ktoré pre s.r.o. vykonala. Neplatila nájomné za tú miestnosť a všetok materiál kupovala s.r.o.-čka. V spoločnosti je len jedna registračná pokladňa cez ktorú sa blokovali tržby za kaderníctvo aj za kozmetiku, pritom s.r.o. nemá kozemtické práce v predmete činnosti.
Uvažujem správne, ak tvrdím, že si s.r.o. nemôže dať do nákladov materiál, ktorý nakúpila pre kozmetičku? A potom vlastne, ani kozmetické práce, ktoré jej ona mesačne fakturovala?
Uvažuješ správne
A čo potom s tržbami? Zaúčtovať do výnosov , s tým , že to môže mať ešte dohru pri DK .

Ach joo, prečo ja mám šťastie na takýchto klientov....
Pani konateľku treba dostatočne poučiť , to jej podnikanie má strašne veľa nedostatkov a je to na zamyslenie aj z Tvojej strany , či sa do toho pustiť alebo nie?Doporučujem Ti všetko čo chceš robiť , len s jej súhlasom a podpisom .

Opäť neoprávnené podnikanie a pri tom ešte a tzv. zamestnáva na ŽL a vypláca DF za služby.
0 0
sta sta

sta je offline (nepripojený) sta

Zita5 Pozri príspevok
Pani konateľku treba dostatočne poučiť , to jej podnikanie má strašne veľa nedostatkov a je to na zamyslenie aj z Tvojej strany , či sa do toho pustiť alebo nie?Doporučujem Ti všetko čo chceš robiť , len s jej súhlasom a podpisom .

Opäť neoprávnené podnikanie a pri tom ešte a tzv. zamestnáva na ŽL a vypláca DF za služby.
Ja viem Ona sa chudera vo všetkom spoľahla na toho predchádzajúceho účtovníka, že by ju upozornil, ak by mala niečo zle. Lenže ten sa na ňu s prepáčením vykašlal. Zaúčtoval, čo mu ona dala a aj to ešte zaúčtoval zle
Keby to bol ktokoľvek iný, tak to nezoberiem....Chcela by som jej aspoň ten rok 2006 spraviť tak, aby všetko bolo v súlade so zákonom, a rok 2005 asi nechám tak ako je....
0 0
Monika Kováčová Monika Kováčová

Monika Kováčová je offline (nepripojený) Monika Kováčová

sta Pozri príspevok
Ak môžem poprosiť ešte o jednu radu. Táto s.r.o. má v predmete činnosti kaderníctvo, ale v jednej miestnosti pracovala aj kozmetička, ktorá si mesačne fakturovala služby, ktoré pre s.r.o. vykonala. Neplatila nájomné za tú miestnosť a všetok materiál kupovala s.r.o.-čka. V spoločnosti je len jedna registračná pokladňa cez ktorú sa blokovali tržby za kaderníctvo aj za kozmetiku, pritom s.r.o. nemá kozemtické práce v predmete činnosti.
Uvažujem správne, ak tvrdím, že si s.r.o. nemôže dať do nákladov materiál, ktorý nakúpila pre kozmetičku? A potom vlastne, ani kozmetické práce, ktoré jej ona mesačne fakturovala? A čo potom s tržbami? Ach joo, prečo ja mám šťastie na takýchto klientov....
sta, prosím ťa vysvetli červené, lebo som zostala zaskočená... má alebo nemá s.r.o. v predmete činnosti kaderníctvo???
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať