Zavrieť

Porady

daň.priz.

ahojte!
vašu stránku som objavila v úplne zúfalej situácii. veľmi by som vás prosila o pomoc. môj známy-drobný živnost. vedie JÚ. nedávno mu zomrela účtovníčka a teraz je na nás, aby sme dali dokopy DP. navyše v tom mala riadny neporiadok, takže dať to dokopy bude asi riadna fuška. navyše mám iba nejaké slabé základy zo školy. potrebovala by som pomôcť s pár vecami, prosím pekne:
1. ak mám faktúru vystavenú v 12/2006 a splatnú až v 1/2007, DPH som priznala v IV.Q 2006 a tú samotnú fakturovanú sumu, teda ten konkétny príjem dávam do priznania za rok 06, či nie
2. ak mám prijaté faktúry za telek. služby (telef.+inter.) môžem si ich uplatniť ako výdavok. Podnikateľ ich síce využíva na podnik. účely, lenže problém je v tom, že faktúra je písaná naňho ako na súkromnú osobu a nie na firmu, resp. môžem si uplatniť aspoň časť z nich? a čo s DPH?
prosím, budem vďačná za akúkoľvek radu.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    vikinka je offline (nepripojený) vikinka

    vikinka
    wierka
    ahojte!
    vašu stránku som objavila v úplne zúfalej situácii. veľmi by som vás prosila o pomoc. môj známy-drobný živnost. vedie JÚ. nedávno mu zomrela účtovníčka a teraz je na nás, aby sme dali dokopy DP. navyše v tom mala riadny neporiadok, takže dať to dokopy bude asi riadna fuška. navyše mám iba nejaké slabé základy zo školy. potrebovala by som pomôcť s pár vecami, prosím pekne:
    1. ak mám faktúru vystavenú v 12/2006 a splatnú až v 1/2007, DPH som priznala v IV.Q 2006 a tú samotnú fakturovanú sumu, teda ten konkétny príjem dávam do priznania za rok 06, či nie príjem v JÚ ide do príjmu v roku úhrady,takže v roku 2007 príjem ovpl.daň.základ
    2. ak mám prijaté faktúry za telek. služby (telef.+inter.) môžem si ich uplatniť ako výdavok. Podnikateľ ich síce využíva na podnik. účely, lenže problém je v tom, že faktúra je písaná naňho ako na súkromnú osobu a nie na firmu, resp. môžem si uplatniť aspoň časť z nich? a čo s DPH?ak dokáže preukázať,že ich skutočne využíva na dosiahnutie príjmu tak preukázateľnú sumu,inak sa dávajú %,DPH nie je nárok na odpočet nakoľko nemá daň.doklad,takže bez DPH ,uplatniť len výd.ovpl.daň.základ-prevádzková réžia
    prosím, budem vďačná za akúkoľvek radu.
    Zase vypisuje málo znakov????

    wierka je offline (nepripojený) wierka

    wierka
    ďakujem pekne za radu. boli by ste takí zlatí, potrebovala by som vedieť dačo viac o možnosti uplatnenia výd. ako v prípade tých telekom. služieb, resp. výšky %, v akom ich môžem uplatniť, a odkázali ma na dáke predpisy, či to všetko nájdem v zákone o DzP, resp. o Dph?
    díkes.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.