Zavrieť

Porady

Zásoby na konci roka

Ahojte,
vie mi niekto poradiť, či sa nejako zohľadňuje stav zásob v JÚ na konci roka - je to pripočítateľná položka, alebo sa uvedie iba v stave majetku.
Napr. podnikateľ vykazuje zisk cca 25 tis. stav zásob má však 180 tis.
Ďakujem za radu.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Viera.M. je offline (nepripojený) Viera.M.

    hlavná účtovníčka Viera.M.
    kalinajova
    Ahojte,
    vie mi niekto poradiť, či sa nejako zohľadňuje stav zásob v JÚ na konci roka - je to pripočítateľná položka, alebo sa uvedie iba v stave majetku.
    Napr. podnikateľ vykazuje zisk cca 25 tis. stav zásob má však 180 tis.
    Ďakujem za radu.
    V JÚ zásoby vykazuješ iba vo výkaze o majetku a záväzkoch. Nie je to žiadnou pripoč. položkou...

    Lekon je offline (nepripojený) Lekon

    účtovník-personalista, zakladám sro-čky elektronicky, dobre radím podnikaľom ako sa nezblazniť z odvodov a daní :o) najmä v Košiciach ...viac Lekon
    Viera.M.
    V JÚ zásoby vykazuješ iba vo výkaze o majetku a záväzkoch. Nie je to žiadnou pripoč. položkou...
    Cize ak mi ostane v JU na sklade tovar za 250 tisic k 31.12.06, tak ho cez uzavierkove operacie nemusim akoby vyberat z nakladov?

    Manual je offline (nepripojený) Manual

    Manual
    Lekon
    Cize ak mi ostane v JU na sklade tovar za 250 tisic k 31.12.06, tak ho cez uzavierkove operacie nemusim akoby vyberat z nakladov?
    Nie nemusíš, ostáva ako VOZD

    mysimis je offline (nepripojený) mysimis

    obyčajný človiečik mysimis
    Nie, nerobíš so zásobami žiadne uzávierkové operácie, samozrejme ak normálne pokračuješ v podnikaní.

    Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

    Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac Zita5
    Lekon
    Cize ak mi ostane v JU na sklade tovar za 250 tisic k 31.12.06, tak ho cez uzavierkove operacie nemusim akoby vyberat z nakladov?

    K 31.12.2006 spravíš inventarizáciu zásob- materiál alebo tovar a konečný stav v Sk uvedieš do Výkazu o majetku a záväzkoch k 31.12. riadok 04,O5,O6 resp.07

    Zásoby na konci roka

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.