Zavrieť

Porady

vyplácanie diét

Chcem sa poradiť ohľadom vyplácanie diet. Napr.služobná cesta v zahraničí trvá týždeň. Pri vyučtovaní sl.cesty robíme prepočet kurzom NBS v ten deň a v tej mene, kde sa šofér momentálne nachádza. Diéty sa pridelujú podľa toho v ktorej krajine strávi väššiu časť dňa.Náhrady diét nám vychádzajú v troch menách.Z toho dôvodu vedieme tri pokladne. Nemohli by sme pri vyplácaní diét tieto tri meny prepočítať na jednu menu napr. na SK kurzom v deň ich vyplatenia a vyplatiť iba v SK? Zálohu na diéty neposkytujeme. Ďakujem za každú odpoveď.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Antea je offline (nepripojený) Antea

    Antea
    uctoeva
    Chcem sa poradiť ohľadom vyplácanie diet. Napr.služobná cesta v zahraničí trvá týždeň. Pri vyučtovaní sl.cesty robíme prepočet kurzom NBS v ten deň a v tej mene, kde sa šofér momentálne nachádza.

    Ešte som sa nestretla s tým, aby na jednej služobnej ceste boli preratované náhrady rôznymi kurzami. Ja osobne som zvyknutá počítať v tom kurze, v ktorom vydám zálohu. Robili sme tak v predchádzajúcej firme a vždy to bolo dobre. Tých náhrad sme mali neúrekom.
    Diéty sa pridelujú podľa toho v ktorej krajine strávi väššiu časť dňa. Súhlasím.Náhrady diét nám vychádzajú v troch menách.Z toho dôvodu vedieme tri pokladne. Nemohli by sme pri vyplácaní diét tieto tri meny prepočítať na jednu menu napr. SK kurzom v deň ich vyplatenia a vyplatiť iba v SK? Alebo prerátať na EUR Zálohu na diéty neposkytujeme.Ja byť vodičom tak vám bez zálohy na služobnú cestu nejdem. Ako platí výdavky v Sk ? Zákon ukladá povinnosť poskytnúť zálohu na zahraničnú cestu.Ďakujem za každú odpoveď.
    Odpoveď tučným písmom

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.