Zavrieť

Porady

Ročné zúčtovanie - uplatnenie živ.poistenia

My ako firma mamá uzavretú zamestnávateľskú zmluvu s poisťovnou, kde sme sa dohodli na zrážkach zo mzdy /zamestnanec/vo výške Sk 330,-- a na príspevku zamestnávateľa vo výške Sk 167,--.Zamestnávateľská zmluva bola podpísaná dňa 03.07.2006 a prvá splátka /príspevok zamestnávateľa + príspevok zamestnanca/ boli zaplatené dňa 27.07.2006/zrázená vo výplate 06/06/ a keďže sa berú platby zaplatené do konca roka 2006 takže ešte splátka za 12/06 zaplatená 22.12.2006 /zrazená vo výplate 11/06/.
Čiže je to 6x330=1980 toto je môj výsledok.

ale z poisťovne prišiel takýto výsledok aj napriek tomu že mi sme mali ako prispevok zamestnávateľa Sk 167,-- a zrážka zamestnanca bola zo mzdy Sk 330,--oni to počítali iba na 5 mesiacov vo výške 2485,-- čiže oni tam zarátali aj náš príspevok zamestnávateľa kt. pri mesačnej mzde zamestnanca vstupoval do VZ pre odvod do VZP a pred.daň. čiže akú sumu mám vlastne uplatniť zamestnancovi v RZD za rok 2006? prosím poradte mi niekto?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Paula je offline (nepripojený) Paula

    Paula
    Splátka z 27.7. prišla na účet poisťovne pravdepodobne až v auguste, preto započítali iba 5 mesiacov.

    Paula je offline (nepripojený) Paula

    Paula
    sonička
    ale prečo tam započítali aj náš príspevok zamestnávateľ je to správne
    Zarátali všetko, čo si nasporil....a nasporil aj to, čo mu zamestnávateľ prispel .

    alena je offline (nepripojený) alena

    alena
    do RZD sa uvádza suma zaplatená za zamestnanca do riadku 02 c) -e) podľa toho o aké príspevky ide, príspevok za zamestnávateľa je uvedený v úhrne zúčtovaných a vyplatených príjmov v riadku 00. V poisťovni treba preveriť, prečo mu uvádzajú iba 5 mesiacov, pretože ak vy ste poukázali 6 x, mal by tam mať príspevky za 6 mesiacov, mohlo sa stať, že ak ste poukazovali peniaze koncom decembra, oni ich mohli dostať až v januári, alebo ak ich aj v decembri dostali, pripísali ich na osobný účet až v januári, v tomto prípade treba požiadať o opravné potvrdenie.

    Ročné zúčtovanie - uplatnenie živ.poistenia

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.