Zavrieť

Porady

kurzová strata a jej účtovanie

Ahojte vsetci,
mam problem s uctovanim kurzovej straty, uctujem v MRP a nie som si ista ci uctujem spravne kurzovu stratu, preto potrebujem radu. Ked mi pride vypis z uctu a v nom je zahranicna uhrada tak nam z uctu odrata sumu preratanu kurzom banky v ktorej je ucet uzatvoreny, to je ok, ja ale zahranicnu fakturu v PD preratavam kurzom NBS, uhradzam je ale v sume na vypise, tym padom mi tam vznikne kurzova strata, a tu zauctujem nie na ucet ale uz len do Pokladne ako vydaj lebo by mi ovplyvnila sumu na ucte, tym padom ale mi ta kurzova strata odide aj uctu aj z pokladne a to sa mi nezda, pomohlo by ak by som ju do pokladne zauctovala z minusom?

Neviem ci z toho videte, ak to uctujete inac poradte co s tym

dakujem uz vopred
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    ekopo je offline (nepripojený) ekopo

    JA ekopo
    Vysvetli prosím ako môžeš dávať nejaký rozdiel z BU do pokladne. Keď sa účtuje BU tak to s pokladňou nemá nič spoločné !!!!!!!!!!!!!!!!!!

    P.S. FA eviduješ do knihy záväzkov s príslušným kurzom, ale pri neskoršej úhrade je takmer určite iný kurz. FA zaeviduješ pri úhrade kurzom platným v deň úhrady, rozdiel si nevšímaš. Či FA máš akoby čiastočne uhradenú . Rozdiel sa vyrovná len v záväzkoch pomocou ID.
    Naposledy upravil ekopo : 09.02.07 at 12:17

    vanilka je offline (nepripojený) vanilka

    vanilka
    takto to uctovala moja predchodkyna mne sa to hned nezdalo tak preto som sa obratila na poradu, tak ako to potom bude, ten rozdiel dam na ucet s minusom?

    ????????????

    ondrejvla je offline (nepripojený) ondrejvla

    Podstatné, že zatiaľ to viem... Ale zajtra už možno bude inak. ...viac ondrejvla
    vanilka
    Ahojte vsetci,
    mam problem s uctovanim kurzovej straty, uctujem v MRP a nie som si ista ci uctujem spravne kurzovu stratu, preto potrebujem radu. Ked mi pride vypis z uctu a v nom je zahranicna uhrada tak nam z uctu odrata sumu preratanu kurzom banky v ktorej je ucet uzatvoreny, to je ok, ja ale zahranicnu fakturu v PD preratavam kurzom NBS, uhradzam je ale v sume na vypise, tym padom mi tam vznikne kurzova strata, a tu zauctujem nie na ucet ale uz len do Pokladne ako vydaj lebo by mi ovplyvnila sumu na ucte, tym padom ale mi ta kurzova strata odide aj uctu aj z pokladne a to sa mi nezda, pomohlo by ak by som ju do pokladne zauctovala z minusom?

    Neviem ci z toho videte, ak to uctujete inac poradte co s tym

    dakujem uz vopred
    V žiadnom prípade to neúčtuj do pokladne, veď sa potom v tom nemôžeš vyznať! Ak ti banka sama prepočíta faktúru kurzom banky v deň úhrady, to je pre teba v JÚ výdaj ovpl.ZD, nikde inde to neúčtuješ ale len v JÚ. Potom si vyvolaj knihu daň.dokladov, cez CTRL "Z" si vyvoláš danú faktúru a rozdiel len dáš cez "S" uhradiť. Nikde sa ti neobjaví, nikde to neúčtuješ, ale aby ti nezostávali neuhradené faktúry, musíš to urobiť týmto spôsobom. V PÚ to uhradíš taktiež kurzom banky : 321/A / 221/A, v prípade, že úhrada po prepočítaní je nižšia zaúčtuješ rozdiel : 321/A / 663 a saldo sa ti vyrovná.

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    ondrejvla Pozri príspevok
    V žiadnom prípade to neúčtuj do pokladne, veď sa potom v tom nemôžeš vyznať! Ak ti banka sama prepočíta faktúru kurzom banky v deň úhrady, to je pre teba v JÚ výdaj ovpl.ZD, nikde inde to neúčtuješ ale len v JÚ. Potom si vyvolaj knihu daň.dokladov, cez CTRL "Z" si vyvoláš danú faktúru a rozdiel len dáš cez "S" uhradiť. Nikde sa ti neobjaví, nikde to neúčtuješ, ale aby ti nezostávali neuhradené faktúry, musíš to urobiť týmto spôsobom. V PÚ to uhradíš taktiež kurzom banky : 321/A / 221/A, v prípade, že úhrada po prepočítaní je nižšia zaúčtuješ rozdiel : 321/A / 663 a saldo sa ti vyrovná.

    Ide o jednoduché účtovníctvo!!!

    kurzová strata a jej účtovanie

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.