Zavrieť

Porady

Vyradenie úžit. auta z podnikania

Prosím poradte mi ako môžem vyradiť auto z podnikania /SZČO/ platca DPH, ktoré bolo kúpené na podnikanie a ktoré je už plne odpísané. Ako si pri kontrole preverujú čo bolo potom s tým autom? Ďakujem. Ivetka
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    betka je offline (nepripojený) betka

    betka
    Preradnie do osobneho uzivania.
    Ak ho predate, dopravny inspektorat spolupracuje s DU, pravdepodobne nahlasuju tieto zmeny.
    Prijmu z predaja sa asi tazko vyhnete.

    ekopo je offline (nepripojený) ekopo

    JA ekopo
    Myslím, že po piatich rokoch to bude už v pohode.
    §9 ods. 1 písm. d zák. o dani z príjmov

    koňo je offline (nepripojený) koňo

    koňo
    yradenie auta je v tomto prípade bez problémov tak v účtovníctve, dani z príjmu, aj v DPH. Ak by však došlo k predaju auta do 5 rokov po jeho vyradení, tak príjem nie je oslobodený (§ 9 ods. 1 písm. c) zákona o dani z príjmu a treba ho zdaniť. Odporúčam v takomto prípade radšej darovať - nedosiahnúť príjem.

    ivetkavrb je offline (nepripojený) ivetkavrb

    ivetkavrb
    A ak by som ho predala len na súčiastky v celku za 5000,-- Sk a spravil by sa prepis na Inšpektoráte. Bolo by to daňovo napadnutelné???
    Velmi pekne ďakujem. Ivetka
    Monika Kováčová
    Uvedomte si prosím, rozdiel medzi daňovou optimalizáciou a podvodom. To akože by ste vrátili tabuľky a osvedčenie????

    betka je offline (nepripojený) betka

    betka
    ivetkavrb
    A ak by som ho predala len na súčiastky v celku za 5000,-- Sk a spravil by sa prepis na Inšpektoráte. Bolo by to daňovo napadnutelné???
    Velmi pekne ďakujem. Ivetka
    Auto sa moze predat na suciastky, nie je problem, a na dopravnom inspektorate ho vyradia z evidencie.
    Sipim spravne nejaku kulehu?
    Chcete ho predat akoze na suciastky, ale...... DU urcite spolupracuje s dopr.ins.

    ekopo je offline (nepripojený) ekopo

    JA ekopo
    ivetkavrb
    A ak by som ho predala len na súčiastky v celku za 5000,-- Sk a spravil by sa prepis na Inšpektoráte. Bolo by to daňovo napadnutelné???
    Velmi pekne ďakujem. Ivetka
    V tomto prípade by som v kúpnopredajnej zmluve opísal "vozidlo" ako poškodené, výrazne opotrebované.....ale to už je o inom. (ozaj a 30.000,- je veľa?)
    Monika Kováčová
    ekopo
    V tomto prípade by som v kúpnopredajnej zmluve opísal "vozidlo" ako poškodené, výrazne opotrebované.....ale to už je o inom. (ozaj a 30.000,- je veľa?)
    Ale ak napr. v 12/2006 jazdilo o stošesť, tak ťažko zdôvodniť výrazné opotrebovanie.
    A po vyradení z evidencie MV je to vozidlo ťažšie predajné. Nešpekulujte.

    Milan Benka je offline (nepripojený) Milan Benka

    obyvateľ SR Milan Benka
    ivetkavrb
    A ak by som ho predala len na súčiastky v celku za 5000,-- Sk a spravil by sa prepis na Inšpektoráte. Bolo by to daňovo napadnutelné???
    Velmi pekne ďakujem. Ivetka
    To už ho radšej "daruj".

    ekopo je offline (nepripojený) ekopo

    JA ekopo
    No nejako sme zvrtli diskusiu, ani nevieme koľko má najazdené, ani cenu vozidla........................................... .................................

    betka je offline (nepripojený) betka

    betka
    Bud to bude Trabant, alebo ked sa okolo toho tak spekuluje najaky Bavorak za 3 mil.

    ivetkavrb je offline (nepripojený) ivetkavrb

    ivetkavrb
    A zabudla som uviesť, že to úžitkové auto bolo statočne opotrebované. A kedže sa ho chceme zbaviť, aby sme nemuseli vybavovať odhlásenie a iné formality chceme ho predať za symbolickú cenu.
    Ahojte všetci. A ešte raz ďakujem.

    Milan Benka je offline (nepripojený) Milan Benka

    obyvateľ SR Milan Benka
    Tak ho za tú symbolickú cenu predaj a príjem z predaja zdaň. Aj tá daň tam už bude iba symbolická.
    Len s tou symbolikou to netreba prehnať.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.