Zavrieť

Porady

Príjmy-do akého obdobia spadajú?

Dobrý deň, vysvetlite mi jednu vec:
Od 1.decembra 2005 do apríla 2006 som pracovala na dohodu o brigádnickej činnosti študenta. Príjem z tejto činnosti som získala prvýkrát v januári 2006 a pokračoval až do júna 2007.
Zamestnavatel mi poslal k rocnemu zuctovanie dane za rok 2006 komplet prijmy, ktore som dosiahla od neho v roku 2006, teda aj vyplatu za december 2005, ktorá mi bola vyplatená v januári 2007.

V juli 2006 som sa zamestnala na plny pracovny uvazok. Zamestnavatel mi vsak ako prijem v roku 2006 zaratal aj prijem ktory som mala v januari 2007 teda vlastne vyplatu za december.

Chcem sa opytat ako je to mozne ze prvy zamestnavatel mi zaratal iba realne vyplatene prijmy v roku 2006 a druhy mi zaratal do roku 2006 aj prijem z januara 2007.

dakujem za odpoved
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    ZUZANA0804 je offline (nepripojený) ZUZANA0804

    ZUZANA0804
    Spravne sa do rocneho zuctovania - teda prijmu - pocitaju prijmy od januara do decembra.
    Vynimka je v tedy ak mzda za december nebola vyplatena do konca januara nasledujuceho roku.
    Takze podla mojho nazoru bol spravny postup toho zamestnavatela, co ti zapocital do prijmu mzdu za januar az december 2006.

    Dufam, ze som aspon trochu pomohla.

    Príjmy-do akého obdobia spadajú?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.