Zavrieť

Porady

hi-fi veža do nákladov

Môžem si ako živnostník pracujúci v médiách na pozícii redaktora dať do nákladov aj hi-fi vežu? Ako je to potom s koncesionáskymi poplatkami? V mieste mojho trvalého pobytu sú konces. poplatky platené, ale ne sú na moje meno. Musel by som v tomto prípade platiť koncesionárske poplatky?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    betka je offline (nepripojený) betka

    betka
    vojteks Pozri príspevok
    Môžem si ako živnostník pracujúci v médiách na pozícii redaktora dať do nákladov aj hi-fi vežu? Ako je to potom s koncesionáskymi poplatkami? V mieste mojho trvalého pobytu sú konces. poplatky platené, ale ne sú na moje meno. Musel by som v tomto prípade platiť koncesionárske poplatky?
    Ano mozete si uplatnit Hifi do VOZD, pokial tento vydavok suvisi s Vasou podnikatelskou cinnostou. ak je do 30OOO, mozete si ju zauctovat priamo do VOZD, ak je cena vyssia ako uvedena hranica, odpisujete ju.
    Vezu evidujete na kartach IM, ak je cena viac Ako 30 tis. a k tomu si mozete uplatnit koncesie ako VOZD. Ste povinny ich platit zo zakona. Urobila by som prihlasku do slov.rozhlasu na radioprimac a uviedla by som identifikaciu firmy, kde maju zasielat vyzvy na uhradu. zasielaju sa 2x do roka.

    hi-fi veža do nákladov

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.