Zavrieť

Porady

Hlásenie platieb FO 2004

Dobrý deň, podľa § 32 ods. zák.511/92 -akturálne znenie je ustnovené ohlásenie platieb FO daňovému úradu nad 100 000,- Sk. Je potrebné ohlasovať aj podiely na zisku vyplatené spoločníkom za rok 2003, ktoré už neboli zdanené zrážkovou daňou, ale budú súčasťou DP FO? Ďakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    accad je offline (nepripojený) accad

    accad
    Ak ide o podiel na zisku za r.2003 a menej, ja by som tieto osoby nahlásila (aj keď to nie je jednoznačné) nakoľko § 32 ods.5 sa odvoláva na to, že:
    1. ste PO, ktorá má príjem z podnikateľskej činnosti,
    2. vykonali ste platbu FO,
    3. nezrazili ste z tejto platby zrážkovú daň.
    Neuviedla si ako ste vyplatili tento podiel na zisku, či bankovým prevodom alebo v hotovosti. Ak v hotovosti o to argument naviac. Aj keď sa táto povinnosť nevzťahuje na bezhotovostné platby vykonané prostredníctvom banky, predpokladám, že v prípade platby bankovým prevodom, išlo o súkromný účet.
    DÚ nemá inú možnosť overiť, či si tento príjem uviedla FO vo svojom daňovom priznaní za r.2004 a zdanila, iba na základe vášho oznámenia.
    Podľa mňa podstatou tohto § je, že to čo FO osoba príjme v hotovosti bez evidencie na odkontrolovateľnom doklade ako je doklad z ERP alebo bankový výpis, a tento príjem podlieha dani, musí osoba, ktorá takúto platbu poskytne a má o nej povinnosť účtovať v JU alebo PU, nahlásiť DÚ.

    Daša je offline (nepripojený) Daša

    Daša
    Ďakujem, myslela som si to. VYplatili sme podiely v hotovosti z pokladne. Podajú si spoločníci DP FO.

    Hlásenie platieb FO 2004

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.